Olympiacos izvlekel podaljšek in znova porazil Pao (VIDEO)

Evroliga 5. Okt 20238:00 > 06. Okt 2023 22:42 1 komentar

Začela se je nova sezona košarkarske evrolige! Po četrtkovem uvodu je sledilo še bolj dramatično nadaljevanje, saj smo v petek videli kar dva podaljška. Najprej je po dodatnih petih minutah igre Fenerbahče premagal Olimpio Milano, nato še Olympiacos večnega tekmeca Panathinaikos. Prav vsi štirje četrtkovi dvoboji so bili razburljivi do zadnjih sekund. Aktualni prvak Real Madrid je obrambo naslova začel z zmago pri Baskonii.

Derbi kroga je bil odigran v Pireju, kjer je močno okrepljeni Pao, ki ga je pomagal sestaviti tudi nekdanji športni direktor Cedevite Olimpije Sani Bečirović, zapravil priložnost za zmago na domačem parketu in bil nato v podaljšku povsem nemočen. Tragični junak zadnje minute je bil izkušeni Kostas Sloukas, ki se je poleti v Pirej preselil prav iz Aten. Za nameček je Olympiacos večnemu tekmecu mero vzel že pred dnevi v superpokalu, ko mu je odčital pravo lekcijo.

Zvezda pred Đokovićem prerešetala Francoze, debi Samarja

Kot prvi v sezoni so že v četrtek v Beogradu košarkarji Crvene zvezde visoko porazili francoski ASVEL. Mike Tobey je tekmo sklenil brez točke, zgrešil je tri mete za tri točke, medtem ko so njegovi soigralci izza črte metali kar 17/31, torej skupno kot ekipa izjemnih 17/34 oz. 50-odstotno. Žiga Samar je v elitnem evropskem klubskem tekmovanju debitiral s porazom Albe v Münchnu.

Rdeče-beli so bili boljši praktično od prve do zadnje minute. Na položaju centra je v prvi peterki pred naturaliziranim Slovencem Mikom Tobeyjem prednost dobil Marko Simonović in tekmo sklenil s 14 točkami, medtem ko je slovenski reprezentant kljub štirim metom na koš ostal brez točke, dodal je 5 skokov.

Slabše so sezono odprli njihovi večni tekmeci, ki so bili nemočni v Izraelu, kjer jih je Maccabi porazil s 96:81.

Prvič v karieri se je na parket v evroligi odpravil Žiga Samar in to celo v prvi peterki berlinske Albe. Dvoboj je sklenil s 5 točkami in 3 asistencami, medtem ko je njegov klub proti Bayernu izgubil z 68:80.