Boleč poraz Crvene zvezde, Olympiacos ujel Real Madrid

Evroliga 19. Jan 202322:52 > 20. Jan 2023 22:23 1 komentar
Zalgiris Kaunas Crvena zvezda

V 20. krogu Evrolige sta se v Kaunasu srečali ekipi Žalgirisa in Crvene zvezde, "sosedov" na lestvici v boju za končnico. Po kolapsu Srbov v zadnjih petih minutah so se pomembne zmage veselili domači (71:66). V Pireju se je na derbiju vodilnih ekip po 19 krogih zmage nad Real Madridom veselil Olympiacos (73:60).

V Pireju so Grki v drugem polčasu gospodarili na parketu in ves čas galaktike držali na varni razdalji. Z zmago so Real ujeli na vrhu, 13 zmag so zbrala kar štiri moštva. Poleg Olympiacosa in Madridčanov še Fenerbahče in Barcelona.

“Zvezdaši” so v Kaunasu vodili večji del zadnje četrtine, a v zadnjih štirih minutah dosegli le dve točki in zapravili sedem točk naskoka. Odločilni trojki je v zadnji minuti prispeval junak Litovcev Edgaras Ulanovas. Žalgiris za vodilnim četvorčkom zaostaja le za zmago.

V zadnji tekmi četrtkovega večera sta se pomerila Valencia in Partizan. Katalonci so vodili večji del dvoboja in zdržali tudi zaključni nalet Beogračjanov ter slavili z 89:81. Klemen Prepelič je za zmagovalce v 15 minutah igre prispeval 2 točki in 5 asistenc.

V španskem derbiju je Baskonio ugnala Barcelona, medtem ko je Fenerbahče po podaljšku strl Monaco. Mihe Tobey je za Katalonce vpisal 3 točke, na parketu je preživel dobrih 7 minut.