Zgodovinska tekma v Madridu s kar štirimi podaljški (VIDEO)

Evroliga 5. Jan 202422:44 > 23:51 0 komentarjev

Devetnajsti krog košarkarske evrolige se je odvil v znamenju beograjskega derbija, ki pa je bil na parketu daleč od tega. Crvena zvezda je v nabito polni Areni povsem nadigrala večne tekmece (88:72). Real Madrid je na domačem parketu pričakal Anadolu Efes. Dvoboj zadnjih dveh prvakov pa je zgodovinski. Prvič se je evroligaška tekma namreč zavlekla v četrti podaljšek! Slavili so domačini s 130:126.

Real in Anadolu Efes sta spisala zgodovino. Odigrala sta sploh prvo evroligaško tekmo s štirimi podaljški. Na koncu so bili boljši domačini, ki pa jim je slabo kazalo. V drugem podaljšku so namreč Turki že vodili za devet točk, pa vseeno izgubili.

V Madridu se je tekma med Realom in Anadolu Efesom končala po 60 minutah igre. Zgodovinsko je tudi skupno število točk. 256 točk je največ v zgodovini evrolige, ob tem še nihče ni dosegel več točk od belega baleta (130).

Džanan Musa je končal pri kar 40 točkah. Dvajsetico so pri Realu presegli še Mario Hezonja (31), Facundo Campazzo (25) in Walter Tavares (20). Shane Larkin se je pri gostih zaustavil pri 32 točkah.

Beograjski derbi Crveni zvezdi

Veliki derbi dveh srbskih velikanov je naziv derbi upravičil le uvodnih nekaj minut. Nato so rdeče-beli zagospodarili na parketu in ob izjemni podpori s tribun – zaradi kazni ni bilo navijačev gostujočega moštva – že do polčasa poleteli vse do 21 točk prednosti (50:29), medtem ko je najvišja razlika znašala kar 23 točk.

V zadnji četrtini se je Partizan vendarle zbral in zaostanek zmanjšal vse do devetih točk (77:68). V igro je črno-bele vrnil delni izid 9:0. Kevin Punter bi lahko s trojko poskrbel za precej bolj vroč zaključek, a je na drugi strani zgrešeno kaznoval Rokas Giedraitis in tako domačim zagotovil, da zmaga ni bila nikoli prav zares ogrožena.

Kljub temu Partizanu na lestvici še naprej kaže bolje, trenutno je z 10 zmagami in 9 porazi povsem v boju za končnico. Zvezdi kaže malenkost slabše, zdaj je pri 8 zmagah in 11 porazih ter za položaji, ki prinašajo dodatne kvalifikacije za izločilne boje, zaostaja še za dve zmagi.