Samar ob porazu delil asistence, neuspešna vrnitev Tobeyja (VIDEO)

Evroliga 10. Nov 202320:06 > 22:17 0 komentarjev

V 7. krogu evrolige je svoj šesti poraz z Albo iz Berlina vpisal Žiga Samar. Slovenski reprezentant je ostal brez točke, a bil v le devetih minutah igre celo prvi asistent Nemcev, vpisal je 4 podaje za koš. Panathinaikos je sicer zlahka slavil z 99:85. Crvena zvezda je tesno izgubila v Barceloni (86:81).

Mike Tobey se je tako s porazom vrnil v Barcelono, kjer je igral prejšnjo sezono. V 10 minutah je vpisal 6 točk in 2 skoka. Najbolj razpoložen pri gostih je bil Luka Mitrović, vpisal je 22 točk. Pri Barci je bil z 20 točkami prvi strelec Jabari Parker, nekdanji 2. izbor na naboru lige NBA.

Baskonia je že v četrtek preživela nalet in serijo preobratov na gostovanju pri Olympiacosu in se veselila tretje zmage sezone. Junak Špancev je bil 0,6 sekunde pred koncem nekdanji košarkar Cedevite Olimpije Codi Miller-McIntyre.

Izjemno vroče je bilo tudi v Beogradu, kjer je Partizan v drugem polčasu nadoknadil 15 točk zaostanka in porazil Fenerbahče (85:84). Beograjčani so večji del tekme zaostajali, a sredi tretje četrtine prestavili v višjo prestavo in v 33. minuti s košem Franka Kaminskyja izid poravnali na 73:73.

Sledila je infarktna končnica, ki so jo bolje odigrali domači. Najprej je Kaminsky znižal na 81:82, nato so Turki zapravili žogo, povsem sam pa je pod obročem ostal Alen Smailagić in zlahka poskrbel za vodstvo Srbov. Fener je imel napad za zmago, a je Tyler Dorsey zgrešil met iz težkega položaja.