Partizan za točko dobil vroči beograjski derbi

Evroliga 26. Jan 202322:27 > 27. Jan 2023 23:01 0 komentarjev
Crvena zvezda partizan

V 21. krogu Evrolige smo doživeli še drugi beograjski derbi to sezono. Potem ko je decembra obračun dobila Zvezda, je bil tokrat tesno uspešnejši Partizan (78:79).

Čeprav je bil srbski derbi izjemno izenačen, so črno-beli vodili praktično od uvodnih minut naprej in v zaključku dobro izvajali proste mete, kar je naposled tudi odločilo dvoboj. Mirno roko je pokazal predvsem Dante Exum, ki je bil z 20 točkami skupaj z Zachom Ledayjem najboljši strelec gostov.

Vroče vzdušje in koreografija pred dvobojem:

V četrtek je v osrednji tekmi večera je v košarkarskem el clasicu madridski Real po podaljšku z 91:86 premagal večnega tekmeca. Barca je v Madridu zapravila priložnost za prestižno zmago. Vodila je večji del tekme, še minuto pred koncem rednega dela za štiri točke, a je domačim uspelo izenačiti, Serrgio Lull je s prostima metoma izsilil podaljšek. V tem pa so bili Madridčani boljši, v podaljšku se je izkazal predvsem Džanan Musa. Pri Barceloni slovenskega Američana Mike Tobeyja tokrat ni bilo v postavi.

V Berlinu pa je pri Albi igrala Valencia Klemna Prepeliča. Na koncu so slavili gostje iz Španije, Prepelič je prispeval tri točke in pet podaj, z 20 točkami je bil najbolj učinkovit Jared Harper.