Partizan boljši od Žalgirisa, Zvezda poražena v Berlinu

Evroliga 25. Jan 202420:35 > 26. Jan 2024 22:42 0 komentarjev
Partizan zalgiris

V evroligi je v derbiju 23. kroga že v četrtek vodilni Real z 90:85 premagal Olympiacos. V Berlinu je Alba z 89:80 ugnala Crveno zvezdo, a nismo bili priča slovenskemu dvoboju. Žiga Samar je še vedno odsoten zaradi poškodbe, Mike Tobey pa je igral zgolj slabe tri minute. Domače zmage se je veselil Partizan, ki je bil boljši od Žalgirisa in je zdaj s tekmo manj znova pri 50-odstotnem izkupičku.

V Berlinu bi morali na svoj račun priti slovenski ljubitelji košarke, saj za Albo igra Žiga Samar in za Zvezdo Mike Tobey. Prvi slovenski reprezentant zaradi poškodbe obeh stopal že dva meseca ni stopil na parket, podrobneje je svoje težave pred tekmo v nemški prestolnici opisal v pogovoru za Sportklub. Naturalizirani Američan pa je odigral manj kot tri minute in ob porazu vpisal tri točke, zadel je trojko. Alba je vpisala šele peto zmago sezone, medtem ko Srbi ostajajo pri številki devet.

Real Madrid, ki je bil boljši že na prvi tekmi decembra, je gladko dobil derbi 23. kroga. Olympiakos je pod vtisom poraza v grškem prvenstvu proti večnemu tekmecu Panathinaikosu pred nekaj dnevi že v startu zaostal 11:30 in nato vse do konca lovil priključek. Dve minuti pred koncem se je približal na štiri točke zaostanka, več pa mu ni uspelo.