Žiga Samar znova na evroligaškem parketu (VIDEO)

Evroliga 8. Mar 202422:45 > 22:48 0 komentarjev

V 28. krogu evrolige je po dolgi odsotnosti zaradi poškodbe znova vstop vpisal Žiga Samar in za Albo odigral 16 minut ob porazu proti Baskonii. Zabeležil je 3 točke, 6 skokov ter 2 asistenci. Dan po Crveni zvezdi je poraz vpisal tudi drugi beograjski velikan Partizan, tesno ga je ugnal Milano (85:83).

Crvena zvezda je že v četrtek izgubila na gostovanju v Monaku z 90:98. Za Zvezdo, ki je na skromnem 16. mestu lestvice, slovenski center Mike Tobey v 11 minutah ni dosegel koša. Partizan je po novem porazu na robu končnice, trenutno zaseda 10. mesto, enako razmerje (13-15) ima tudi Valencia. Sledi trojica Milano, Anadolu in Bayern, ki ima zgolj zmago manj. V zadnjih šestih krogih se torej obeta hud boj za zadnje mesto v dodatnih kvalifikacijah za končnico.

Slovenski reprezentant Žiga Samar je zaradi dveh poškodb zadnjič v evroligi zaigral v daljnem 10. krogu, ko je 23. novembra Alba igrala proti Real Madridu. 23-letni organizator igre se je sicer vrnil že februarja in po eni odigrani tekmi v nemški bundesligi nato nastopil tudi v kvalifikacijah za EP 2025 s Slovenijo. Zdaj je torej po več kot treh mesecih znova občutil tudi slast igranja v evroligi. V Španiji žal ni bl pri metu, zadel je le enega od osmih poizkusov iz igre.

Presenetljiv poraz je v četrtek v domači dvorani doživel vodilni madridski Real, ki je s turškim Fenerbahčejem izgubil z 79:89. V turškem dresu je s 17 točkami in 12 skoki blestel Nigel Hayes-Davis. Na drugem mestu ostaja Barcelona, ki je z 88:78 slavila na španskem obračunu v Valencii.