Barcelona in Olympiacos le še korak od polfinala

Evroliga 27. Apr 202222:11 > 28. Apr 2022 11:06 0 komentarjev

Madridski Real si je že v torek zagotovil mesto na zaključnem turnirju četverice košarkarske Evrolige. Španci so izločili Maccabi iz Tel Aviva, Anadolu Efes pa je proti Milanu povedel v seriji z 2:1. Enako je v sredo uspelo tudi Barceloni proti Bayernu (75:66) in Olympiacosu proti Monacu (87:83).

Nekdanji slovenski reprezentant Anthony Randolph, košarkar Reala, je v torek na igrišču preživel dobre štiri minute, a se v statistiko vpisal le z izgubljeno žogo. Najboljši strelec pri Realu je bil veteran Sergio Llull, dosegel je 18 točk.

Bolj izenačeno je bilo drugo torkovo srečanje med Anadolu Efesom iz Istanbula in Armanijem Milanom, pred katerim sta bili ekipi izenačeni v zmagah. Italijani so še pet minut pred koncem tekme vodili s 63:61, nato pa so si domači z delnim izidom 11:0 zagotovili zmago.

V sredo je pri Bavarcih, ki so bili celo tekmo v zaostanku proti Barceloni, Žan Mark Šiško odigral dobrih 13 minut, v tem času pa v statistiko vpisal skok in dve podaji. Njegov najboljši soigralec je bil Vladimir Lučić s 17 točkami, pri Kataloncih pa je blestel Nikola Mirotić s 25 točkami.

V dvoboju Monaca in Olympiacosa pa so Grki še ob začetku zadnje četrtine vodili za 15 točk, na koncu pa kar malce trepetali, saj so domači med drugim povedli z 80:79. Toda končnico so bolje odigrali gosti, pri katerih je Kostas Slukas prednjačil z 21 točkami. Dve točki več je za Monaco dosegel Dwayne Bacon.

Morda že odločilne četrte tekme v seriji na tri zmage bodo na sporedu jutri in v petek. Anadolu Efes in Olimpia bosta spet igrala v Milanu, v petek bosta tekmi v Barceloni in Atenah.