Sijajen zaključek ni bil dovolj, Cedevita Olimpija spet izgubila

Košarka 15. Nov 202320:25 0 komentarjev

Cedevita Olimpija je danes v Stožicah lovila svojo prvo evropsko zmago te sezone. Nemški Hamburg Towers, ki v tekoči sezoni – tako kot Olimpija – še nima zmage, je poskrbel, da se to ni zgodilo. Za zmaje so bile usodne tri katastrofalne četrtine, v zadnji Ljubljančanom kljub sijajni predstavi ni uspelo ujeti Nemcev.

Evropokal, 7. krog

Cedevita Olimpija – Hamburg Towers 83:86 (22:19, 43:36, 49:74)

Četrta četrtina

Cedevita Olimpija je zadnji del tekme dobro odprla. Po trojki Jake Blažiča so sedem minut pred koncem Ljubljančani znižali na 58:74. To je bil znak popolnega prebujenja zmajev, ki so nadaljevali v tem ritmu in se približali na -11. Delni izid na začetku četrtine je bil tako kar 14:0. Po sijajni ukradeni žogi Jake Blažiča in uspešnemu zaključku se je razlika stopila še za dve točki. Šele štiri minute in pol pred koncem so Nemci dosegli prvi točki v zadnjem delu tekme, Olimpija pa je letela po igrišču in se po zabijanju Gregorja Glasa dve minuti in pol pred koncem približala na 71:76.

Sledila je dramatična trojka Jake Blažiča, ko se je žoga vozila po obroču, nato pa vendarle padla skozi koš in Olimpija je prišla povsem blizu, na vsega dve točki. Gostje so nato znova ušli na pet točk, a je zmaje s trojko spet približal kapetan Jaka Blažič. Igro živcev in dramo so nato bolj obvladovali in odigrali Nemci, pomagala ni niti divja trojka Klemna Prepeliča dve sekunde pred koncem. Hamburg je tekmo dobil s 86:83.

Tretja četrtina

Kar je bilo v prvem polčasu slabo, je bilo na začetku drugega še slabše. Pri Hamburgu se je razigral Nico Brauner, ki je zadel kar tri trojke zapored in po njih je igra Cedevite Olimpije povsem razpadla. Gostje so ušli na 17 točk prednosti (57:40). A tu se je šele začela kalvarija domačih na parketu. Ljubljančani so proti ekipi, ki v tej sezoni še nima evropske zmage, izgledali kot pionirsko moštvo. Po treh četrtinah je bil rezultat 74:49.

Druga četrtina

Tudi druga četrtina ni prinesla preobrata v tem, da so domači košarkarji še naprej grešili povsem odprte mete. Tudi sicer je bila igra na obeh straneh raztrgana, zmaji so povlekli nekaj potez, ki jih na tem nivoju evropske košarke redko vidimo. Hamburg ni blestel, a je ob napakah domačih prešel v vodstvo in začel višati svojo prednost. Nemci so začeli ‘potapljati’ mete za tri točke in minuto pred koncem polčasa vodili že 43:32. Ljubljančani so v izdihljajih druge četrtine uspeli vsaj malce znižati prednost gostov. Izid polčasa – 43:36.

Prva četrtina

Tekma se je začela z nekaj lepimi akcijami obeh ekip, ki pa so imele veliko lepotno napako. Košarkarji Cedevite Olimpije in Hamburga so kot za stavo grešili lahke mete pod košem in posledično je bil rezultat po treh minutah zgolj 4:4. V nadaljevanju četrtine so se strelci malce vendarle ogreli, a žal v večji meri Nemci, ki so ves čas vztrajali v rahli prednosti. Toda prvi del tekme so bolje zaključili Ljubljančani in po trojki Gregorja Glasa tik pred premorom prišli do prednosti z 22:19.

Pred tekmo

Prvo tekmo v Eurocupu po dveh tednih odsotnosti zaradi zdravstvenih težav s klopi vodil Simone Pianigiani.

“Vedno moramo biti osredotočeni na nas in našo igro, saj moramo delati na tem, da ustvarimo našo identiteto. Pred nami je zahtevna tekma s Hamburgom, ne glede na to, da smo oboji še brez zmage v Evropskem pokalu. Gre za kvalitetno ekipo, ki ima v svojih rokah veliko število točk. V nemškem državnem prvenstvu imajo enak izkupiček zmag in porazov, kot Bayern Basketball, zato zagotovo gre za ekipo, ki je zelo kvalitetna, a rezultati tega ne kažejo,” je pred domačim obračunom v Stožicah povedal Pianigiani.

Dodal je, da morajo kljub slabšim rezultatom v tekmovanju biti pozitivni in skušati zmagati čim več tekem. “Vesel sem, da fantje pridno delajo. Moramo se boriti, skušati zmanjšati število izgubljenih žog in napraviti vse, da zmagamo prvo tekmo v Evropskem pokalu.”