Giannis prehitel Kareema, konec norega niza Stepha Curryja

Košarka 18. Dec 20237:17 0 komentarjev
Giannis Antetokounmpo
Giannis Antetokounmpo. Foto: profimedia

Košarkarji Boston Celtics so v severnoameriški ligi NBA ohranili zmagoviti niz v domači dvorani, potem ko so na krilih razpoloženega Jaylena Browna s 114:97 premagali Orlando Magic. To je bila njihova 14. domača zmaga. Milwaukee Bucks po zmagi nad Houston Rockets s 128:119 ostajajo na drugem mestu vzhodne konference za vodilnimi Kelti.

Kelti so si zmago priigrali v zadnji četrtini, v kateri je Brown dosegel 17 od svojih skupno 31 točk. “Naredil bom vse, kar potrebuje naša ekipa,” je po tekmi dejal Brown: “Ni pomembno, ali je prva četrtina, četrta četrtina. Samo izkoristim priložnosti, ki jih dobim.”

Jayson Tatum je k zmagi dodal 23 točk, Kristaps Porzingis 15 in deset skokov. Pri gostih s Floride je blestel Paolo Banchero s 36 točkami in z desetimi skoki.

Giannis mimo Kareema

Milwaukee za Bostonom na vzhodu zaostaja za tekmo. Tokrat je bil prvi strelec ekipe Damian Lillard z 39 točkami, Giannis Antetokounmpo jih je k zmagi dodal 26 ter 17 skokov, vključno z že 7.162. pobrano odbito žogo v karieri. S tem je Grk presegel legendarnega Kareema Abdul-Jabbarja in postal najboljši skakalec kluba v zgodovini. Antetokounmpo je sicer že najboljši strelec in podajalec kluba vseh časov.

V Phoenixu je Kevin Durant zbral 28 točk in Devin Booker 27, skupaj pa sta pomagala soncem zrežirati preobrat, nadoknaditi 16 točk zaostanka in premagati Washington Wizards s 112:108.

New Orleans Pelicans so dosegli klubski rekord po številu trojk na eni tekmi (22) in zanesljivo s 146:110 premagali Spurs na gostovanju v San Antoniu. CJ McCollum je na poti do 29 točk zadel šest od sedmih metov za tri točke, Brandon Ingram jih je za 26 točk metal 5/7.

Golden State Warriors, 11. na zahodu, so premagali Portland Trail Blazers, predzadnje v konferenci, s 118:114.  je dosegel 28 točk,  jih je s klopi k zmagi dodal 25. Medtem ko je prvi zvezdnik Stephen Curry vpisal le sedem točk, pri tem je trojke metal 0/7 in tako prekinil niz kar 268 zaporednih tekem z vsaj enim zadetim metom izza črte.