Kaos v Srbiji: Košarkarji prenehali igrati (VIDEO)

Košarka 23. Jul 20239:36 0 komentarjev
Turčija Poljska

Košarkarsko evropsko prvenstvo do 18 let v Srbiji se je začelo z organizacijsko črno piko. Košarkarji Turčije in Poljske sta zaradi slabih pogojev obračun končali pet minut pred iztekom časa.

Zaradi velike količine padavin, ki so zajele Srbijo, in slabo delujoče klimatizacije v dvorani, je bila igralna površina iz minute v minuto vse bolj vlažna, ta pa je povzročala nevarne zdrse praktično v vsakem napadu.

Turki in Poljaki so se z nemogočimi pogoji borili tri in pol četrtine, pri rezultatu 78:63 v prid Turkov pa so se ustavili in si pet minut le podajali žogo ter se tako izognili dodatnim poškodbam.

Poljski košarkar Jakub Szumert je po padcu med hitrim protinapadom potreboval tudi zdravniško pomoč.

Zanimivo je, da se je turnir kljub manjšemu bojkotu Turkov in Poljakov, nadaljeval ne nemoteno. Kot da se ni nič zgodilo je Francija zvečer visoko premagala Švedsko s 86:48.

“Poledica” v Nišu:

Z zmago so evropsko prvenstvo začeli tudi Slovenci. Na prvi tekmi so z 78:63 preskočili Finsko. S 15 točkami se je najbolj izkazal košarkar Zlatoroga Blaž Tratar.