ABA: Olimpija po podaljšku ugnala FMP

Liga ABA 13. Nov 201621:20 > 21:22
Union Olimpija/Martin Metelko

Košarkarji Olimpije so v devetem krogu regionalne lige ABA premagali beograjski FMP. Zmaji so se namučili, večji del tekme zaostajali, na koncu pa do pomembne zmage prišli po podaljšku (89:85).

Varovanci Gašperja Okorna so ob šestih porazih prišli do tretje zmage v sezoni in se točkovno izenačili s svojim današnjim nasprotnikom.

Gostje so sijajno igrali vse do začetka zadnje četrtine, ko je Olimpija prestavila prestavo višje in z dobrim zaključkom zadnjega dela igre izsilila podaljšek. Beograjčani so imeli vse niti igre v svojih rokah, a je na koncu rednega dela Ljubičić izgubil dve ključni žogi, zgrešil trojko in dva prosta meta, Olimpija pa je priložnost sprejela z odprtimi rokami. V dodatnih petih minutah je blestel Nikola Janković, ki je svoji ekipi prinesel pomembno zmago.

Srbski krilni center v zelenem dresu je tekmo končal pri 26-ih točkah in 8-ih skokih, 16 točk je dodal Oliver, Jefferson jih je dosegel 14. Pri FMP-ju je bil s 17-imi točkami najbolj razpoložen Čović.