Budućnost že v finalu, Igokea presenetila Crveno zvezdo

Košarka 7. Maj 202123:43 > 08. Maj 2021 8:24 0 komentarjev
Getty Image/Andy Lyons

Košarkarji Budučnosti so v gosteh še drugič premagali Mornar in postali prvi finalisti lige Aba. Na drugi tekmi večera je bila Igokea doma boljša od Crvene zvezde z 81:68 (23:13, 22:18, 20:17, 16:20) in izid v zmagah poravnala na 1:1. Tretja tekma bo v torek.

Moštvo Igokee je v tekmo krenilo odločno in prvo četrtino dobilo z desetimi točkami prednosti. Z izvrstno predstavo so domači nadaljevali tudi v drugi in tretji četrtini, v kateri je njihova prednost narasla že na plus 21 (60:39). Beograjčani so v zadnji četrtini poskušali napraviti vse, da bi se vrnili v igro, a se na več kot osem točk zaostanka niso uspeli približati.

Pri gostiteljih, ki so bili bolši z 81:68, je izvrstno partijo prikazal organizator igre Stefan Pot, ki je dosegel 14 točk, a na celotni tekmi zgrešil le en prosti met. Osemnajst jih je k zmagi Igokee prispeval Anthony Clemmens, točko manj pa je vpisal Edin Atić. Pri gostih je bil najboljši strelec Ognjen Dobrić. Tekmo je končal pri 17 točkah.

“Fantom čestitam za zmago, Crveni zvezdi pa za pošteno in korektno tekmo. Že pred tekmo sem, dejal, da želimo serijo vrniti v Beograd. Veseli me pristop mojih igralec skozi vseh 40 minut. Zlasti obramba je bila na zelo visoki ravni, pritoževati pa se ne morem niti nad napadom,” je svoje košarkarje po zgodovinski prvi zmagi v polfinalu lige Aba pohvalil domači trener Dragan Bajić.

Budućnost tretjič zapored v finalu

Prednosti domačega igrišča ni izkoristil Mornar, ki je proti Budučnosti klonil z 81:92 (20:27, 30:25, 17:27, 14:13). Črnogorci so po zmagi v Podogorici tako dobili še drugo tekmo in postali prvi finalisti letošnje sezone v ligi Aba, kar jim je uspelo že tretjič zapored. Gosti, pri katerih je bil z 21 točkami najboljši strelec Justin Cobbs, so vodili skozi celotno tekmo, občutnejšo prednost pa si priigrali v tretji četrtini, ko so pobegnili na plus deset (67:57).

Že pred polfinalom sem trdil, da smo boljša ekipa. Imamo najboljši napad v ligi in to smo dokazali. Obe ekipi sta dali vse od sebe, vendar pa smo bili mi tudi v obrambi kakovostnejši od Mornarja,“ je bil zadovoljen strateg Budućnosti Dejan Milojević.

Finale se bo začel 15. maja, tako da bo nov prvak lige Aba znan najkasneje 27. maja.