Super začetek sezone za slovenska predstavnika v ligi Aba

Košarka 2. Okt 202319:45 > 19:59 1 komentar
Cedevita Olimpija - Mega

Cedevita Olimpija in Krka sta letošnjo sezono v ligi Aba odprli z zmago. Zmaji so v napeti končnici z 89:87 ugnali Mego, Novomeščani pa so po podaljšku premagali FMP (99:97).

Po prvem polčasu tekme med Cedevito Olimpijo in Mego se je zdelo, da bodo Ljubljančani v Stožicah brez težav ugnali nasprotnika. Po dvajsetih minutah igre so vodili za kar 20 točk (62:42). V drugem delu pa je sledila slabša predstava zmajev. Predvsem v zadnji četrtini, v kateri so dosegli le 7 točk (Mega jo je dobila z 20:7). Srbi so se vrnili in celo izenačili na 87:87, na koncu pa jim je zmanjkalo časa za popoln preobrat.

Odločilni koš na tekmi je 16 sekund pred koncem dosegel Američan Justin Cobbs in Cedevito Olimpijo popeljal do prednosti dveh točk. Cobbs je bil tudi najboljši strelec Ljubljančanov, dosegel je 19 točk. Jaka Blažič in Karlo Matković sta jih dodala po 14, dvomestna sta bila še DJ Stewart in Sean Armand s po desetimi. Pri Megi je blestel Nikola Topić s 25 točkami.

Sanjski začetek za Krko

Do pomembne zmage je prišla Krka. Na gostovanju v Beogradu pri FMP-ju je po podaljšku zmagala z 99:97. Novomeščani so zasluženo prišli do zmage, saj so vodili večji del srečanja, v zaključku rednega dela so imeli napad za zmago, disciplinirano in zbrano pa so odigrali tudi petminutni podaljšek.

Krka se je izkazala s kolektivno predstavo. Deset igralcev, kolikor jih je trener Gašper Okorn pripeljal v Srbijo, se je med strelce vpisalo že v prvem polčasu, na koncu pa sta izstopala dosežka Jurija Macure, ki je ob metu iz igre 9:10 dosegel 23 točk in ujel 8 odbitih žog, ter Jana Špana, ki je zbral 18 točk (5 v podaljšku) in 10 podaj.