V Beogradu velik skalp Olimpije, Krki ni uspelo

Košarka 12. Dec 202122:45 > 22:57 2 komentarja
Olimpija je vendarle prekinila niz porazov.

Košarkarji novomeške Krke so v 11. krogu lige ABA doma izgubili z evroligaško zasedbo Crvene zvezde. V Dvorani Leona Štuklja se je srečanje slovenskega in srbskega predstavnika končal z izidom 70:71. Je pa zato do velike zmage prišla Cedevita Olimpija. Na gostovanju pri Partizanu je slavila s 96:89 in prekinila niz štirih zaporednih porazov.

Krkaši na tak način niso uspeli prekiniti črn niz porazov. Beograjska zasedba jim je prizadejala še peti zaporedni poraz v ligi ABA.

Usodna je bila sredina zadnje četrtine, ko so Beograjčani dosegli kar 16 točk zapored (!) in zaostanek 62:47 spremenili v vodstvo za eno točko.

Krki je v napeti končnici sicer uspelo priti do vodstva 70:67, a je osem sekund do konca Nikola Kalinić zadel trojko, Templeu Gibbsu je sodniška trojka tri sekunde do konca dosodila prestop, ob čemer je trener Dalibor Damjanović izgubil živce in si prislužil tehnično napako.

To je z zadetim prostim metom kaznoval Kalinić in pokopal upe na veliko zmago Krke nad evroligaško zasedbo iz Beograda.

Krka je na desetih tekmah v ligi ABA vpisala tri zmage.

Je pa zato velik skalp v 11. krogu lige ABA uspel Olimpiji. Četa Jurice Golemca je v Beogradu pri gostovanju na Partizanu prišla do šeste zmage v sezoni, največ zaslug za uspeh proti varovancem Željka Obradovića pa imata Jaka Blažič in Jacob Pullen (oba po 19 točk). Zmaji so v drugi četrtini izgubljali že za osem, vrhunsko pa odigrali predvsem zadnjih 10 minut tekme in zasluženo slavili.

Partizan je doživel šele drugi poraz letos v tekmovanju, prvega doma. Točki v dvorani Pionir sta zelo pomembni za boj za vrh lestvice.