Zvezda povozila Borac, Zadar presenetil Mego

Košarka 19. Dec 202120:40 > 21:24 1 komentar

Košarkarji Cedevita Olimpije so v 12. krogu Lige ABA z 88:78 premagali Studentski centar iz Podgorice. Zmaji so se po drugi zaporedni zmagi povzpeli po lestvici in spet malce lažje dihajo. Krka je gostovala pri Budućnosti in visoko izgubila. Črnogorci so slavili z rezultatom 110:64. Nedeljo je zaznamovala visoka zmaga Crvene zvezde nad Borcem (109:62), Zadar je presenetil Mego (72:70).

Medtem ko se v evropskem pokalu še niso otresli serije porazov, gre košarkarjem Cedevite Olimpije to bolje od rok v Ligi ABA. Po veliki zmagi v prejšnjem krogu v gosteh proti Partizanu so tokrat pred domačo publiko premagali Studentski centar iz Podgorice z 88:78. Za Ljubljančane je to sedma zmaga v dvanajstih nastopih v regionalnem tekmovanju oziroma druga v zadnjih štirih tekmah.

Čeprav rezultat kaže na dokaj prepričljivo zmago Zmajev, ki so na začetku zadnje četrtine vodili že z 72:58, domači navijači v zadnjih minutah niso bili brez skrbi. Gostje, ki jih vodi slovenski strokovnjak Andrej Žakelj, so se nekajkrat približali na dva ali tri koše zaostanka, popoln preobrat pa je trener Jurica Golemac preprečil z dovolj razpoloženimi posamezniki.

Jacob Pullen je 15 od svojih 20 točk dosegel v drugem polčasu (trojke 3:7, 6 podaj). Edo Murić je dosegel dve točki manj (trojke 4:10) in zbral pet skokov, Jaka Blažič jih je prispeval 15 (8 podaj), pomembni vlogi pod košema pa sta odigrala Alen Omić (12 točk, 9 skokov, 6 v napadu) ter Melvin Ejim (8 točk, 8 skokov, 5 podaj).

Budućnost razbila Krko

Slabše so se odrezali košarkarji Krke. V Podgorici so izgubili s 110:64. Budućnost je bila veliko boljša skozi celoten potek srečanja. Pri domačinih je blestela predvsem ameriška naveza: D. J. Seeley je dosegel 21 točk, Willie Reed pa 17. Najbolj razpoložen košarkar Krke je bil Rok Stipčević, ki je prispeval 21 točk.

Budućnost se je z zmago izenačila s Crveno zvezdo, ki ima odigrano tekmo manj. Krka ostaja pri dnu. Trenutno so na 12. mestu s 15 točkami, pred zadnjim Zadrom imajo le dve točki prednosti.

Liga ABA, 12. krog:

Torek, 14. december:
Igokea – Cibona 82:72 (15:21, 40:32, 56:54)

Petek, 17. december:
FMP – Split 93:77 (27:26, 43:50, 69:60)

Sobota, 18. december:
Mornar – Partizan 64:66 (16:27, 29:43, 41:49)
Gregor Glas (Partizan): 8 točk (met iz igre: 3/8), 4 skoki, asistenca in tri izgubljene žoge v 26:04

Cedevita Olimpija – Studentski centar 88:78 (22:23, 48:39, 72:58)
Pullen 20, Murić 18, Blažič 15, 7 sk., Omić 12, 9 sk.; Vinales 21, Pavlićević 14

Budućnost – Krka 110:64 (30:18, 21:20, 32:15, 27:11)
Seeley 21, Reed 17, Nikolić 15; Stipčević 21, Thomas 10, Kosi 9, Gibbs 7, Stavrov 7