Zmaji se Hauptmanu niso uspeli pokloniti z zmago

Košarka 29. Jan 202319:05 1 komentar

Košarkarji Cedevite Olimpije so v 17. krogu lige Aba izgubili z Budućnostjo z 58:80 (13:17, 28:35, 50:66).

Košarkarji Cedevite Olimpije so doživeli četrti zaporedni poraz. Dva so nanizali v evropskem pokalu (2-10), dva pa ligi Aba (12-4). Že drugič v sezoni so bili nemočni proti Budućnosti, ki je slavila z 80:58.

Varovanci trenerja Jurice Golemca so vnovič razočarali 5000 gledalcev, ki so v Stožice prišli tudi, da so se priklonili legendarnemu Dušanu Hauptmanu ob upokojitvi njegovega dresa s številko 10.

Med odmorom je namreč Cedevita Olimpija pod strop dvorane Stožice obesila oziroma upokojila dres dolgoletnega kapetana Dušana Hauptmana, ki je bil član ljubljanskega kluba od 1982 do 1998. V tem času je osvojil sedem naslovov slovenskega državnega prvaka in šest pokalnega zmagovalca, bil pa je tudi eden ključnih igralcev ob največjem uspehu kluba v zgodovini, naslova v evropskem pokalu pokalnih zmagovalcev 1994.

Svečanost na sredini igrišča je bila žal vrhunec popoldneva v Stožicah. Cedevita Olimpija je prikazala eno najslabših predstav v sezoni in zasluženo visoko izgubila. Zadela je zgolj pet trojk, izgubila je skok (27:31), predvsem pa ni imela niti enega razpoloženega posameznika. Alen Omić je dosegel 15 točk (7 skokov), 13 jih je dodal Yogi Ferrell (met iz igre 5:12), 12 pa Josh Adams (met iz igre 5:13).

Cedevita Olimpija bo v sredo v evropskem pokalu gostila Umano Reyer iz Benetk, v ligi Aba pa jo v soboto čaka gostovanje pri zadnjeuvrščenem MZT Skopju.