Partizanu še drugi mestni derbi

Košarka 30. Okt 202319:21 > 23:43 0 komentarjev

V derbiju 5. kroga lige ABA je Partizan z rezultatom 98:87 premagal Crveno zvezdo. Slovenski dovjec je bil polovično uspešen. Cedevita Olimpija je ugnala Derby iz Podgorice (102:93). Krka pa je na gostovanju pri Mornarju klonila s 83:86.

Minili teden v evroligi, zdaj še v ligi ABA. Partizanu je pripadel še drugi večni srbski derbi v sezoni. Crvena zvezda je tokrat klonila z rezultatom 87:98. Prvi strelec črno-belih je bil tokrat  Frank Kaminsky, pri poraženi CZ pa je slovenski reprezentant Mike Tobey prispeval pet točk.

Košarkarji Krke po petem krogu lige Aba ostajajo pri eni zmagi, ki so jo dosegli v uvodnem krogu na začetku oktobra pri FMP. Danes so izgubili v gosteh z Mornarjem, ki je tako vpisal prvi par točk v sezoni.

Krka in Mornar sta v uvodnih krogih izgubila proti Partizanu, Budućnosti ter Zadru, po enajsti medsebojni tekmi pa Črnogorci vodijo z 9:2. Dobili so tudi vseh šest srečanj v Baru.

Najbližje zmagi v gosteh je bila Krka prav danes, saj je vodila večji del dvoboja, le v odločilnih trenutkih zadnje četrtine ji ni uspelo ustaviti domačih oziroma zadeti nekaj ključnih metov.

Mornar je zadnjo četrtino dobil s 24:12, v zadnjem napadu pa sta trojki za podaljšek zgrešila najboljši posameznik pri Krki Isaiah Cousins (24 točk, trojke 3:6, 5 skokov) ter Jan Špan, ki je tekmo končal z metom 1:11.

Krka bo v Črni gori ostala do četrtka, ko bo v Podgorici odigrala še tekmo 6. kroga s Studentskim centrom.

Olimpija prekinila niz treh porazov

Košarkarji Cedevite Olimpije so prekinili niz treh porazov. V Stožicah so premagali črnogorski Studentski centar s 102:93. To je njihova tretja zmaga v ligi Aba oziroma četrta v trinajstih tekmah v treh različnih tekmovanjih to sezono.

Ljubljančani so proti superpokalnemu prvaku lige Aba vodili večji del srečanja, v napeti končnici pa sta ključno vlogo odigrala slovenska reprezentanta Jaka Blažič in Klemen Prepelič.

Blažič (21 točk, met 5:11) je v 37. minuti zadel pomembno trojko za 85:80, Prepelič (23 točk, 13 podaj) pa je bil dve minuti in pol pred koncem natančen za 89:82.

Cedevita Olimpija je hkrati dobila skok 29:28, imela je več podaj od tekmeca (24:21), predvsem pa je bila zelo natančna s črte prostih metov. Zadela je 34 poskusov od 35.

Cedevita Olimpija bo tudi v prihajajočem tednu obe tekmi igrala doma. V torek bo v evropskem pokalu gostila ekipo iz Vilniusa (18.30), v soboto pa jo v Stožicah čaka Borac iz Čačka.