Partizan v zadnji četrtini preprečil blamažo

Košarka 18. Maj 202321:05 0 komentarjev

Partizan je na drugi tekmi četrtfinala lige ABA ugnal Studentski centar z 81:79 in si zagotovil odločilno tretjo tekmo, s tem pa se izognil senzacionalnemu izpadu.

Mož odločitve je bil v zadnji četrtini Američan James Nunnally. Ta je minuto in pol pred koncem tekme zadel pomembno trojko za prednost treh točk Partizana, še pomembnejšo pa šest sekund pred iztekom časa v rednem delu tekme za prednost +4.

V Podgorici so se domači znova dobro borili proti favoriziranemu nasprotniku, na koncu pa so bili prekratki. Partizan je slavil z 81:79. Rezultat v zmagah je zdaj poravnan na 1:1, odločala bo tretja tekma v srbski prestolnici.

Studentski centar, katerega trener je slovenski strokovnjak Andrej Žakelj, je na prvi tekmi pripravil veliko presenečenje. V Beogradu so namreč slavili s 84:83.

Zmagovalca para Partizan – Studentski centar v naslednjem krogu že čaka Cedevita Olimpija. Ljubljančani so v četrtfinalu ugnali FMP z 2:1 v zmagah.