Neverjetni borec Thomas znova junak Bostona

Liga NBA 3. Maj 20178:44 > 9:14
Getty Images

Isaiah Thomas je na 23. rojstni dan prejšnji mesec umrle sestre in z otečenimi ustnicami zaradi težke operacije zoba s 53 točkami poskrbel za zmago Bostona proti Washingtonu. Celticsi so po podaljšku slavili s 129:119.

Boston je tako v polfinalu Vzhodne konference Lige NBA povedel z 2:0. Isaiah Thomas je dan po zahtevni kirurški namestitvi izgubljenega zoba s prve tekme proti Wizardsom komaj govoril, a kljub temu ni nikdar pomislil, da bi izpustil tekmo.

Tekma je bila posebna tudi zato, ker je potekala na datum rojstva pred mesecem dni umrle sestre branilca Bostona. “To je najmanj, kar bi lahko storil zanjo. Vedel sem, da me bodo, ko se bo začela tekma, soigralci in energija vodili do zmage,” je po zmagi povedal Thomas, ki je imel ob omembi sestre solzne oči.

Njegova današnja predstava je bila nepozabna. Blestel je, ko je to bilo najbolj potrebno. V zadnji četrtini in podaljšku je dosegel 29 točk, s 53 točkami pa le za točko zaostal za klubskim rekordom Johna Havlicka. Zadnji košarkar, ki mu je v končnici uspelo doseči 55 točk, pa tako ostaja Alen Iverson (2003).

Kaj naj rečem? Ni se počutil dobro, imel je res težek dan. Na koncu je presegel 50 točk. Res izjemno,” je izjemno predstavo branilca pokomentiral trener Brad Stevens, ki je s svojo ekipo dosegel že šesto zaporedno zmago v končnici.

Pri Wizardsih je bil znova najboljši John Wall, ki se je tokrat ustavil pri 40 točkah in 13 podajah. Bitka dveh fantastičnih organizatorjev se tako nadaljuje, Wall pa je po tekmi dejal, da se v svoji karieri ne spomni takšnega boja z nasprotnim branilcem.

Pri gostiteljih so vidno vlogo odigrali še Al Horford (15 točk in 12 skokov) in Avery Bradley ter Jae Crowder, ki sta oba dosegla po 14 točk. Pri Washingtonu, ki je po prvi četrtini vodil že za 13 in imel ob koncu rednega dela celo dva meta za zmago, pa je Wallu največjo pomoč v napadu nudil Marcin Gortat (14 točk in 10 skokov).

Golden state brez težav do zmage

Polfinalno serijo je v noči z nedelje na ponedeljek uspešno začel še Golden State, ki je proti Utahu vodil skozi vso srečanje in na koncu slavil s 106:94. Bojevnikom se je poznala spočitost, saj so zadnjo tekmo odigrali 24. aprila. Steph Curry je v treh četrtinah dosegel 22 točk, Dramyond Green pa jih je prispeval 17, temu pa dodal še 8 skokov in 6 asistenc.

Teden brez tekme je kar dolga doba, malo se nam je poznalo. A fantje so hitro našli svoj ritem, prišli smo na igrišče in pokazali, kaj znamo,” je po tekmi povedal Green. A gostitelji so kljub tekmu srečanje začeli silovito, saj so takoj povedli z 9:0 in potem prednost zadržali vse do konca.