Rekordni James Cleveland popeljal v finale!

Liga NBA 26. Maj 20174:54 > 4:57
Elise Amendola - Poo/Getty Images

Še tretje leto zapored se bosta v finalu lige NBA pomerila Golden State in Cleveland, potem ko je slednji na peti tekmi finala Vzhodne konference s 135:102 ponižali Boston. LeBron James je s 35 točkami na večni lestvici najboljših strelcev končnice na prvem mestu prehitel Michaela Jordana.

Cleveland je na peti tekmi s 135:102 deklasiral Boston v legendarnem TD Gardenu in si s skupno zmago 4:1 vnovič zagotovil nastop v finalu. Prvič v zgodovini lige NBA bomo v finalu še tretje leto zapored spremljali obračun istih ekip. Leta 2015 so bili uspešnejši bojevniki, leto dni kasneje pa konjeniki.

Aktualni prvaki na peti tekmi finala Vzhodne konference ničesar niso želeli prepustiti naključju in so že v prvi četrtini praktično odločili srečanje. Kevin Love je srečanje odprl z osmimi zaporednimi točkami (8:3), ko je svoje pristavil še razpoloženi LeBron James je po desetih minutah prednost že presegla 20 točk (37:16). Cleveland je že v prvi četrtini dosegel 43 točk, s čimer je tudi postavil rekord franšize po številu doseženih košev v eni četrtini, v istem ritmu pa nadaljeval tudi v drugi četrtini.

James je do polčas dosegel že 20 točk ter po sedem skokov in podaj, ekipa iz Ohia pa je s 75 doseženimi točkami zaokrožila izjemnih 24 minut in postavila nov klubski rekord po številu doseženih košev.

Gostje so do 100 točk prišli že tri minute in pol pred koncem tretje četrtine, tako da je trener Tyronn Lue glavne zvezdnike že lahko zamenjal z igralci s klopi. James je srečanje končal pri 35 točkah (13/18 iz igre, 4/7 za tri), osmih skokih in podaj ter tremi ukradenimi žogami, junak četrte tekme Kyrie Irving jih je ob sedmih podajah dodal 24 točk, Love pa ob 11 skokih 15. Pri Bostonu je bil najbolj učinkovit Avery Bradley (23).

Rekordni James
James, ki bo še sedmič zapored igral v finalu, je s 35 točkami v končnici skupno prišel že do številke že 5.995, s čimer je na vrhu večne lestvice prehitel Michaela Jordana (5.987). “Ni skrivnost, da številko 23 nosim zaradi Mika. Zaradi njega in njegovih dosežkov sem se zaljubil v košarko. Ko sem ga gledal, sem imel občutek, da gledam boga. Nikoli si nisem predstavljal, da lahko igram na takšni ravni,” je bil zadovoljen James.

Veliki finale lige NBA med Golden Stateom in Clevelandom se začenja 2. junija v Oaklandu. Prav vse obračune si boste v živo lahko ogledali na Sportklubu.