Dragić počival, Olynyk zadeval, Miami zmagal

Liga NBA 5. Apr 20189:17 > 9:34
Getty Images

Košarkarji Miamija so uvrstitev v končnico lige NBA potrdili še z drugo zmago zapored proti Atlanti, tokrat pa se je trener Erik Spoelstra odločil, da spočije nekatere nosilce igre. Goran Dragić, James Johnson in Dwyane Wade so počivali, praznino pa sta zapolnila Kelly Olynyk in Josh Richardson.

Košarkarji Miamija so si z zmago proti Atlanti včeraj zagotovili nastop v končnici in skočili na šesto mesto v vzhodni konferenci, danes ponoči pa so drugič v dveh dneh premagali Hawkse, tokrat precej bolj gladko kot dan prej, končni rezultat je namreč znašal 115:86. To je bila hkrati tudi najvišja zmaga Miamija v tej sezoni.

Erik Spoelstra se je ob uvrstitvi ekipe v končnico odločil, da bo nekaterim ključnim igralcem svje ekipe namenil počitek, zato je na klopi in v civilu pustil slovenskega organizatorja igre Gorana Dragića, veterana Dwyana Wada in pretepača Jamesa Johnsona

Vrzel, ki je nastala z odsotnostjo trojice igralcev je zapolnil predvsem rezervni center Kelly Olynyk, ki je dosegel 19 točk, vključno s šestimi trojkami, od tega jih je kar pet zadel v drugi tretjini. “Bil sem v ritmu in zdelo se mi je, da bom zadel vse mete, ki jih bom vrgel proti obroču.”

Olynyk je pred tekmo potreboval le dve odigrani minuti, da bi po svoji pogodbi dobil bonus v višini enega milijona ameriških dolarjev, ki ga dobi v primeru, da v eni sezoni odigra vsaj 1.700 minut. Erik Spoelstra se je tega zavedal in po tekmi v smehu dejal: “Večerja, pijača in pivo, Kelly bo plačal vse. Pozanimal se bom, ali lahko dobim kakšne vstopnice za gledališko predstavo. Vse mora plačati.”

Pri Miamiju je 19 točk dosegel tudi Josh Richardson, 18 jih je dodal Justise Winslow. Pri Atlanti pa je Taurean Prince dosegel 20 točk.