Curry s trojkami raztrgal Cleveland

Liga NBA 4. Jun 20183:38 > 3:41
Ezra Shaw, Getty Images Sport

Branilci naslova Golden State Warriors so na drugi tekmi finala lige NBA vknjižili lahko zmago, potem ko je velika trojka Curry-Durant-Thompson dosegla 79 točk. Curry je na poti do zmage bojevnikov s 122:103 zadel rekordnih 9 trojk. Naslednja tekma bo v noči na četrtek v živo na SK 1 v Clevelandu.

LeBron James se je štiri minute pred koncem drugega srečanja nemočen usedel na klop in bržkone že začel razmišljati o tretji tekmi na domačem terenu. Čeprav do takrat ni počival niti sekunde in znova odigral izjemno (29 točk, 13 podaj in 9 skokov), ni imel pravega odgovora na strelske vaje Stepha Curryja. Prvi zvezdnik branilcev naslova je bil s 33 točkami prvi strelec srečanja. Zadel je devet trojk in izboljšal rekord Raya Allena, ki je v dresu Bostona pred osmimi leti dosegel osem trojk proti Los Angeles Lakersom.

Bojevniki so srečanje začeli odločno in v četrti minuti po uspešno izvedenem protinapadu povedli s 15:6. Cleveland je v igri znova držal James, ki je že v prvem delu dosegel 10 točk. Da so domači na odmor odšli z lepo prednostjo 13 točk (59:46) je z dvema norima trojkama z velike razdalje poskrbel Curry. Cleveland se je v tretjem delu uspel približati, ko je povratnik Kevin Love zadel dve trojki (82:77), toda domači so se po novih dveh trojkah (Thompson in Green) znova hitro odplepili na deset točk prednosti.

V zadnji četrtini se je nadaljeval šov Curryja. Za najboljši trenutek srečanja je poskrbel, ko je tik pred koncem napada zadel trojko iz obrata in prek roke Lova. Navijači na tribunah so ponoreli, gostje pa so se zavedali, da bodo morali priložnost za zmago iskati na svojem parketu. Trener Clevelanda Tyronn Lue je štiri minute pred koncem iz igre potegnil tudi Jamesa, priložnost pa ponudil rezervistom.

Ob izjemnem Curryju sta bila za zmago prvakov najzaslužnejša Kevin Durant (26 točk) in Klay Thompson (20 točk), pri Clevelandu sta ob Jamesu izstopala še Love (22) in George Hill (15).