Golden State na pragu osvojitve naslova

Liga NBA 7. Jun 20184:31 > 4:35
Ezra Shaw/Getty Images

Moštvo Golden State Warriors je tudi na tretji tekmi finalne serije proti Clevelandu uspelo doseči zmago, potem ko je Kevin Durant dosegel kar 43 točk in Cleveland zavil v črno.

Christian Petersen, Getty Images Sport

Golden State je v seriji povedel s 3:0, kar pomeni, da bodo že na naslednji tekmi imeli priložnost, da zaključijo serijo in se veselijo ubranitve naslova prvakov lige NBA. V zgodovini tekmovanja namreč nobeni ekipi, ki je zaostalaja z 0:3  v zmagah, serije ni uspelo obrniti sebi v prid.

Domači košarkarji so bolje vstopili v obračun in na začetku zadevali mete iz razdalje, je pa bilo jasno, da se je LeBron James tekme lotil precej drugače kot v prvih dveh primerih, saj je takoj na začetku skušal razigrati svoje soigralce. Branilci naslova so po slabšem začetku ujeli korak z domačimi, ki pa so prvo četrtino dobili z 29:28.

V drugi četrtini je Cleveland hitro pobegnil in že povedel za trinajst točk pri rezultatu 50:37, kar je bila tudi najvišja prednost v tej seriji. S trojkama Klayja Thompsona in Kevina Duranta je Golden State hitro prišel nazaj v igro, a do konca polčasa ni uspel povsem ujeti domačih košarkarjev, ki so na glavni odmor odšli s šestimi točkami prednosti – 58:52. Durant je v prvem polčasu dosegel 24 točk, pri Cavsih pa je bil, presenetljivo, najboljši strelec Kevin Love s 15 točkami, točko manj je dosegel James.

V tretji četrtini, v kateri Warriorsi v veliki večini primerov nadigrajo svoje nasprotnike pa se je zgodilo prav to, saj so varovanci Steva Kerra ob vstopu v tretji del igre dosegli delni rezultat 11:3 in prešli v vodstvo. Preostanek četrtine je bil izenačen, Golden State pa je na zadnji daljši odmor odšel z dvema točkama prednosti – 83:81.

Stephu Curryju tudi v zadnji četrtini ni stekel met za tri točke, potem ko je v tekmi poprej zabeležil rekord lige NBA v končnici z devetimi trojkami, tokrat pa je prvih devet poskusov iz razdalje zgrešil. Ekipo Golden Stata je s številnimi zaključki v ospredju držal le Durant, na drugi strani pa je bil odkritje tekme Rodney Hood, ki je v rotaciji Cavsov zamenjal Jordana Clarksona in upravičil zaupanje Tyronna Louja, ki mu je dal priložnost in minutažo. Hood je tekmo končal s 15 točkami.

Potem pa se je končno prebudil Curry, ki je najprej uspešno zaključil s polaganjem, potem pa zadel še trojko za tri točke naskoka Golden Stata le 2:30 do konca tekme. Napad kasneje pa je iz razdalje za 106:100 zadel tudi Durant, kar je spomnilo na tretjo tekmo lanske serije finala, ko je prav tako na tretji tekmi ob vodstvu njegove ekipe v zmagah z 2:0, KD odločil tekmo in kasneje tudi serijo. Tudi tokrat je bila Duranta ključna, na koncu je Golden State slavil s 110:102.

Najboljši strelec branilcev naslova je bil Durant s 43 točkami, kar pet košarkarjev Golden Stata pa so dodali po 10 točk. James je bil na drugi strani najboljši posameznik s 33 točkami, 10 skoki in 11 asistencami.

Naslednja tekma bo v noči iz petka na soboto, spremljali jo boste lahko tudi na Sportklubu 1!