Raptorsi sodili 'Kraljem'

Liga NBA 23. Jan 20193:31 > 4:25
Tim Bradbury/Getty Images

Košarkarji Toronto Raptorsov so premagali Sacramento Kingse na svojem parketu z rezultatom 120: 105 in vpisali tretjo zaporedno zmago. Oklahoma je premagala Portland s 123:114.

Kanadska ekipa je v dobri formi, uspela jih je osma zmaga na zadnjih devetih tekmah. Trenutno so drugi na Vzhodu z izkupičkom 36-13. Sacramento pa deluju po principu toplo-hladno, zabeležil je tretji poraz v zadnjih sedmih tekmah, zdaj je 10. na Zahodu s 24-24.

Ob odstotnosti Kawhija Leonarda sta bila najzaslužnejša za slavje domačih Kyle Lowry (19 točk, 9 asistenc) in Fred VanVleet (19 točk, 7 skokov, 7 asistenc), sledil jima je Pascal Siakam z 18 točkami in Serge Ibaka s 15 točkami in 10 skoki. V vrstah ekipe iz Kalifornije je Marvin Bagley dosegel 22 točk in 11 skokov, sledil mu je Bogdan Bogdanović s 16 točkami, 8 skoki in 9 asistencami. Buddy Hield je vpisal 15 točk.

Kingsi so bili boljši nasprotnik v prvi četrtini, ko so tekmo začeli s 5 točkami prednosti, vendar pa je Toronto v nadaljevanju dvignil ritem in nadzoroval igro. Gostje so sicer dobro držali priključek do sredine tretje četrtine, nato pa so Raptorsi s serijo 10:0 ušli na prednost 83:73. Povratka za Sacramento več ni bilo.

Oklahoma City Thunder je doma premagal Portland Trail Blazerse s 123:114. Domači so celotno tekmo držali prednost, z izjemo začetka druge četrtine, ko so gostje povedli s 30:28. Ključno razliko za Oklahomo pa so košarkarji naredili tik pred koncem tekme.

Pri Oklahomu sta blestela Paul George s 36 točkami in Russel Westbrook s trojnim dvojčkom 29 točk, 10 skokov in 14 asistenc. Pri Portlandu je Damian Lillard vpisal 34 točk, z 31 mu je sledil CH McCollum.