Golden State Denverju pokazal kdo je "šef"

Liga NBA 9. Mar 20196:06 > 7:21
Harry How/Getty Images

Košarkarji Golden State Warriors so na domačem parketu deklasirali Denver (122:105) in prišli do zavidljive bilance 45-20, medtem ko imajo Nuggets letos razmerje zmag in porazov pri 43-22.

Pred glasno publik ov Oracle Areni so aktualni prvaki v tekmo vstopili izjemno motivirani in s Klayem Thompsonom na čelu prišli do gladke zmage.

Ekipa iz Oaklanda si je že v prvi četrtini ustvarila 19 točk naskoka, Nuggets pa so se – zanimivo – približali po vstopu njihovih rezervnih igralcev. Malik Beasley je zadel štiri trojke in Denver povedel v vodstvo s 37:36.

Do sredine druge četrtine sta se ekipi izmenjevali v vodstvu, fantastični Thompson pa je zadel vse, kar je vrgel proti obroču. Pridružil se mu je Kevin Durant in tako so Warriors s serijo 14:0 polčas zaključili v bogatem vodstvu 67:50.

Serija ob koncu prvega dela je tekmo odločila, Denver je sicer še prišel na -9, bliže pač ne. Golden State v medsebojnih srečanjih z Nuggets v tekoči sezoni vodi z 2-1, zadnji četrti dvoboj je na sporedu 2. aprila v Oaklandu.

Thompson je tekmo zaključil z 39 točkami (9 zadetih trojk), Durant se je ustavil pri 26 točkah, Steph Curry pa pri 17 točkah. Nikola Jokić je za goste nabral 16 točk, 6 skokov in 4 asistence, po točkovni beri sta ga v ekipi Denverja presegla še Malik Beasley in Monte Morris.

V preostalem dvoboju petkove noči so LA Clippers v gosteh slavili pri Oklahomi (118:110). Tekmo je zaznamovalo mučenje z osebnimi napakami pri glavnih zvezdnikih Thunderja, Paula Georgea in Russella Westbrooka. Na koncu sta bila oba izključena zaradi šeste osebne napake.

Clippers imajo sedaj bilanco 38-29 in se vztrajno približujejo končnici, saj so na zahodu sedmi, Thunder je četrti, prehitel jih je Houston.

Lou Williams se je izkazal s 40 točkami, 7 skoki in 5 asistencami, prav tako je zablestel Danilo Gallinari s 34 ptočkami (10-19 iz igre, 12-15 prosti meti), pri Oklahomi pa je največ točk zbral Westbrook (32)