Lillaaaaaaaard! 50 točk in koš s polovice za polfinale

Liga NBA 24. Apr 20197:07 > 7:10
Abbie Parr/Getty Images

Košarkarji Portlanda so v neverjetni tekmi končice lige NBA premagali Oklahomo in se z rezultatom 4-1 v seriji prebili do polfinala zahodne konference. Blazers so na krilih Damiana Lillarda slavili s 118:115.

Spaktakularen dvoboj je odločil Damien Lillard, ki je 0.4 sekunde do konca srečanja preprečil podaljške z uspešnim metom za tri in se s 50 doseženimi točkami zapisal v zgodovino franšize TrailBlazers, kajti takšne točkovne bere v tekmah končice ni uspelo doseči še nobenemu igralcu, ki je nosil dres Portlanda.

Rdeče-belo-črni se bodo v polfinalu končnice pomerili z boljšim iz duela med San Antoniom in Denverjem. Nuggets v seriji vodijo s 3-2.

Oklahoma je imela nekaj manj kot osem minut do konca še debelo prednost (105:90) in zdelo se je, da bodo “preživeli” ter izsilili še en izlet nasprotnika v Oklahomo, a sta Blazers v igro vrnila C. J. McCollum ter Maurice Harkless.

Portland je po prvi četrtini izgubljal 29:37, na polčas odšel s točko prednosti (61:60), Lillard pa je že do tega trenutka zbral kar 34 točk in tudi v tem pogledu postavil rekord franšize (največ doseženih točk v posameznem polčasu).

V tretji četrtini sta se ekipi izmenjevali v vodstvu, gostje pa so zadnji del srečanja odprli s serijo 15:2 in si priigrali debelo prednost petnajstih točk. Vseeno se ekipa iz Oregona ni predala, utrujenega Lillarda sta nadomestila prej omenjena Harkless in McCollum, ki sta domače 57 sekund pred koncem pripeljala do izenačenja na 113.

Serijo Portlanda je prekinil Paul George, Lillard je po minuti odmora izenačil na 115, Westbrook izgubil žogo, neverjetni branilec domače ekipe pa 40 stotink do konca zabil žebelj v krsto sezone Oklahome.

Lillard je srečanje končal s 50 točkami(17/33 iz igre, 10/18 za tri, 6/8 prosti meti) in presegel številko LaMarcusa Aldridgea po doseženih točkah tekme “playoffa” (46), hkrati pa je prispeval še 7 skokov in 6 asistenc. Harkless in McCollum sta dodala vsak po 17 točk, Enes Kanter pa 13 (in prav toliko skokov).

Pri poražencih je Westbrook zabeležil deseti trojni dvojček v tekmah končnice (29 točk, 11 skokov in 14 asistenc) in se na četrtem mestu večne lestvice izenačil z Larryem Birdom ter Rajonom Rondom. George je zabeležil 36 točk, a kaj to sedaj pomaga…Oklahoma je “out”.