Dragič spet junak, zmaga in preobrat proti Bucksom

Liga NBA 27. Okt 20192:29 > 2:40
Sarah Stier/Getty Images

Miami Heat je vpisal še drugo zmago na začetku letošnje sezone. Po zaostanku -21 so po podaljšku uspeli priti do zmage s 131:126 proti lani odličnim Milwaukee Bucksom. Junak tekme je bil Goran Dragič s 25 točkami.

Ekipa Milwaukeeja, ki tudi letos spada med favorite je tekmo pričakovano začela dobro. Favoriti na obračunu so v prvem polčasu stopnjevali ritem in višali prednost. Na odmor so odšli sprednostjo +17.

Domači so v drugem polčasu prišli celo do prednosti +21, vendar potem se je ustavilo. Vročica je zaigrala veliko bolje in topila zaostanek. Pred zadnjo četrtino so gostje zaostali za 11 točk. Nekje na polovici zadnje četrtine je Miami celo prešel v vodstvo, a prednosti do konca rednega dela ni znal zadržati (121:121), tako da so sledili podaljški.

V le tem prav veliko točk ni bilo. Miami ga je dobil z 10:5 in se tako veselil druge zmage v sezoni. Junak v sodniškem podaljšku je bil naš Goran Dragič, ki je dosegel šest izmed skupno 10. točk.

Sicer je bil Dragič tudi najboljši strelec svoje ekipe, prispeval 25 točk, pet skokov in osem podaj. Pri gostih je bil najboljši grški orjak Giannis Antetokounmpo (29 točk, 17 skokov, 9 podaj).