Jezni Celticsi nadigrali Toronto in povedli s 3:2

Liga NBA 8. Sep 20203:06 > 3:08
Getty images/Mike Ehrmann

Košarkarji Bostona so na peti tekmi 2. kroga končnice Lige NBA s 111:89 premagali Toronto in v seriji povedli s 3:2.

Boston je takoj zagospodaril na parketu in od prve minute “razbijal” ekipo Nicka NursaCelticsi so si najvišjo prednost priigrali sredi tretje četrtine, ko so povedli tudi s +30, tekma pa je sicer bila odločena že pred tem.

Po dveh zaporednih porazih je ekipa Brada Stevensa strnila svoje vrste v obrambi, tokrat pa je stekel tudi met iz igre. Najuspešnejši posameznik Bostona je bil s 27 točkami Jaylen Brown, 21 jih je dodal Kemba Walker, ki je vpisal še sedem asistenc, z 18 točkami pa je nase opozoril še Jayson Tatum.

Pri Torontu je bil prvi strelec Fred VanVleet, ki je tekmo končal z 18 točkami in petimi podajami.

Šesta, morda že odločilna, tekma je na sporedu v noči na četrtek ob 0.30 po našem času.