Atlanta z odlično zadnjo četrtino do zmage nad Milwaukeejem

Košarka 26. Apr 20217:33 > 7:39 0 komentarjev
AP Photo/Nell Redmond

V košarkarski ligi NBA je nedeljski večer postregel s sedmimi tekmami. Vsi slovenski predstavniki so bili prosti, navkljub temu pa smo videli nekaj zanimivih obračunov.

Super večer je imel Bogdan Bogdanović, ki je z 32 točkami izenačil svoj najboljši dosežek v tej sezoni in Atlanto popeljal do velike zmage nad Milwaukee Bucks (111:104). Pomembno vlogo je odigral še Lou Williams, ki je v zadnjih sedmih minutah zadel tri trojke. Prav Williams je z natančnim metom poskrbel za prvo vodstvo Atlante v drugem polčasu. 34-letni organizator igre je tekmo končal s 15 točkami, vse pa je dosegel v zadnji četrtini.

Atlanta je tekmo dobila zaradi odlične končnice, ko je gostiteljem vendarle stekel met za tri točke. Williams, ki je v končnici navduševal, je bil na začetku srečanja zelo nerazpoložen, saj je zgrešil prvih sedem metov iz igre.

Imel sem že slabše tekme, ko nikakor nisem mogel zadeti,” je povedal Williams in dodal: “Moja samozavest nikoli ne omaje. Strelci, kakršen sem jaz, ob prvem zadetem metu začutimo, da lahko nato zadanemo 10-krat zapored.

Milwaukeeju ni pomagal niti dvojni dvojček Giannisa Antetokounmpa, ki je tekmo končal z 31 točkami in 14 skoki. Milwaukee je sicer v tej sezoni dvakrat premagal Atlanto, tretjo tekmo pa izgubil.

Durant se je vrnil s 33 točkami

Brooklyn je v nedeljo s 128:119 premagal Phoenix, v zasedbo mrežic pa se je vrnil Kevin Durant, ki je izpustil zadnje tri tekme. Zvezdnik je odigral 28 minut in iz igre metal 12/21 ter v statistiko vpisal 33 točk.

AP Photo/Kathy Willens

To je bil dober začetek. Upam, da bom na tej tekmi gradil za naprej,” je po zmagi povedal Durant. Slednjemu sta zelo pomagala Kyrie Irving (34 točk) in Blake Grifin (15 točk).

Vodilna ekipa Vzhoda je doma prišla do 25. zmage v sezoni in se utrdila na vrhu lestvice, druga ekipa Zahoda pa je prvič po januarju izgubila drugič zapored. Pri Phoenixu je bil s 36 točkami prvi strelec Devin Booker.