Boston z 41. zmago utrdili vodstvo na vzhodu

Košarka 12. Feb 20247:24 0 komentarjev

Košarkarji Bostona so se ponoči veselili tesne zmage s 110:106 v Miamiju in z 41. zmago v sezoni utrdili vodstvo v vzhodni konferenci in v ligi. V drugi tekmi večera je Oklahoma City potrdila, da si je opomogla po visokem porazu proti Dallasu z Luko Dončičem ter premagala Sacramento s 127:115.

V napeti končnici na Floridi se je Miami po košu Tylerja Herra 1:49 minute pred koncem približal na 104:106. A sledila sta dva neučinkovita napada, na drugi strani pa sta Kristaps Porzingis in Jayson Tatum zadela proste mete in odločila zmagovalca.

Pri Bostonu je s 26 točkami in 10 skoki blestel Tatum, ki mu je za trojni dvojček zmanjkala ena asistenca. Porzingis je dosegel 25 točk in devet skokov, Jaylen Brown pa 20 točk in devet skokov.

Na nasprotni strani je Herro dosegel 24 točk, od tega 22 v drugem polčasu, Bam Adebayo pa 22 točk in 13 skokov. Zaradi smrti v družini pa je v moštvu Miamija tokrat manjkal Jimmy Butler, Terry Rozier in Josh Richardson sta poškodovana.

Oklahoma City Thunder, tretjeuvrščena ekipa zahoda, pa se je pobrala po dveh porazih, posebej boleč pa je bil že omenjeni poraz s 146:111 v Dallasu. Na tekmi s Sacramentom se je tokrat razigral Shai Gilgeous-Alexander z 38 točkami, Jalen Williams jih je dosegel 32. Končnica tekme ni bila privlačna, saj je Oklahoma v zadnji del vstopila s 17 točkami razlike in suvereno držala vodstvo.

Pri Sacramentu je trojni dvojček dosegel Domantas Sabonis – 21 točk, 11 skokov in 14 podaj, najboljši strelec pa je bil s 26 točkami igralec s klopi Malik Monk. Na lestvici Sacramento ostaja sedmi na zahodu, mesto pred Dallasom.

Luko Dončiča s Teksačani v noči na torek v domači dvorani čaka tekma z Washingtonom, pred tekmo vseh zvezd pa bo v sredo v teksaškem derbiju v Dallasu gostoval še San Antonio.