Dallasu nepričakovano spodrsnilo na domačem parketu (VIDEO)

Košarka 9. Nov 20236:35 0 komentarjev
Luka Dončić

Dallas Mavericks so na svojo osmi tekmi sezone lige NBA lovili že sedmo zmago, a so v domači dvorani naleteli na previsok zalogaj in vpisali drugi poraz v sezoni. Presenetili so jih košarkarji Toronta, ki so v American Airlines Centru zmagali s 127:116. Luka Dončić je klub temu, da ni bil pretirano razpoložen vpisal 31 točk.

Dallas je lov na sedmo zmago v sezoni začel odlično. Domači so prvi četrtino dobili s 33:27, nato pa so pobudo prevzelo gostje in tekmo mirno pripeljal h koncu.

Dallas je na začetku tretje četrtine še povedel s 66:64, kar je bilo tudi zadnje vodstvo, Toronto pa je izkoriščal slabšo obrambo nasprotnika in polnil koš. Telički so v obrambi še kako pogrešali obolelega, 19-letnega Dereka Livelyja, gostje so imeli kar 12 skokov več, ob tem pa je Dallas zgrešil tudi 12 prostih metov.

Če dodamo še to, da tudi Luka Dončić ni bil pretirano razpoložen, je rezultat na koncu kar pošten. Slovenski as je na igrišču spet preživel preko 40 minut, a je iz igre metal skromnih 11/26. Za tri točke le 2/10, kar je bilo na koncu dovolj za 31 točk. K svojemu izkupičku je dodal še sedem skokov in osem asistenc. Ukradel je tudi štiri žoge, a tudi štiri izgubil.

Najlepše akcije ekipe Dallas Mavericks:

Drugi najboljši pri domačinih je bil pričakovano Kyrie Irving. Ustavil se je pri 22 točkah, medtem ko je pri gostih blestel Pascal Siakam z 31 točkami, odličen pa je bil tudi OG Anunoby s 26 točkami. Dennis Schroder se je ustavil pri 18, Scottie Barnes pa je 14 točkam dodal še 14 skokov.

K Dallasu zdaj prihajajo Clippersi

Dallas, ki je na dosedanjih tekmah dosegel šest zmag in doživel dva poraza, bo naslednjo tekmo igral v noči na soboto, ko bo v domačem American Airlines Centru gostil Los Angeles Clippers (3-4). Kalifornijska zasedba je danes ponoči klonila v Brooklynu s 93:100.

V derbiju zadnjih dveh prvakov lige NBA je Denver Vlatka Čančarja (ki zaradi poškodbe ne igra) premagal Golden State s 108:105. Znova je blestel Nikola Jokić s 35 točkami, 13 skoki in 5 asistencami.

Na derbiju zahoda je bila Philadelphia boljša od Bostona s 106:103. Zmagal je tudi Phoenix, ki je bil po podaljšku boljši od Chicaga. Presenetljiv poraz v Houstonu so si privoščili Jezerniki iz Los Angelesa (128:94), ki so igrali brez Anthonyja Davisa.

Liga NBA:

Četrtek, 9. november:

Dallas Mavericks – Toronto Raptors 116:127
Luka Dončić: 31 točk, 8 podaj, 7 skokov, 4 ukradene žoge v 38:24 minute za Dallas

Denver Nuggets – Golden State Warriors 108:105