Poteza Dončića zakurila splet, oglasil se je James (VIDEO)

Košarka 28. Mar 20237:48 0 komentarjev
Luka Doncic, dallas

Košarkarji Dallas Mavericks so z zmago nad Indiano Pacers (127:104) končal niz štirih porazov ter ohranil upanje za uvrstitev za končnico. Slovenski zvezdnik Luka Dončić je v 28 minutah dosegel 25 točk, šest skokov in sedem podaj, ena je bila z drugega planeta.

Po dveh porazih proti skromnemu Charlottu je Dallas nujno potreboval zmago proti Indiani. Domači so se Teličkom upirali le v prvi četrtini, nato so Luka Dončić in druščina stopili na plin in se sprehodili do 37. zmage v sezoni.

Na svojem računu imajo tudi 39 porazov, kar je trenutno dovolj le za 11. mesto v zahodni konferenci. Pred njimi ostajajo LA Lakers, Oklahoma kot tudi New Orleans, prav vsi trije imajo tudi eno odigrano tekmo manj.

Najboljši posameznik Dallasa je bil kdo drug kot Luka Dončić, ki je v 28 minutah dosegel 25 točk (met iz igre: 8/17, za tri: 4/10, proti meti: 5/5). Ujel je še sedem odbitih žog in prispeval šest asistenc. Slovenski as je podpisal tudi pod najlepšo potezo tekmo.

Za najlepšo potezo na tekmi je poskrbel Dončić:

V akciji, ko se je zdelo, da je v izgubljenem položaju, saj sta ga proti avt liniji potiskala Indianina košarkarja Andrew Nembhard kot tudi Timothy John McConnell, je iz nič našel na trojki čakajočega Jadena Hardyja, ki je lepo zadel. Dončićev projektil je navdušil tudi prvega zvezdnika lige NBA, LeBrona Jamesa, ki je potezo Slovenca pospremil z besedami: “Človek, to je preprosto noro.”

“Bilo je težko. Luka je imel nekaj podaj, ki so bile neverjetne, take, ki jih lahko pričara le en igralec na svetu,” je povedal trener Pacers Rick Carlisle, nekdanji trener Dončića pri Dallasu.

Tako kot Dallas bodo tudi Lakersi še močno trepetali za končnico. Oboji imajo po 37 zmag, kot rečeno, pa imajo Jezerniki še tekmo v dobrem.

Mavericksi se bodo v noči na četrtek pomerili s Philadelphia 76ers.