Dallas kljub zmagi ostaja v težavah, vrnitev Dragića

Košarka 28. Mar 20233:47 > 7:05 0 komentarjev

Košarkarji Dallasa so prišli do pomembne zmage. V izredno napetem boju za mesta, ki prinašajo končnico, so Mavericksi tokrat ugnali Indiano. Luka Dončić je ob zmagi prispeval 25 točk, 7 skokov in 6 asistenc. Po dolgem času se je na parket vrnil tudi Goran Dragić, ki je ob debiju za Milwaukee zbral 3 asistence. Vlatko Čančar za Denver ni zaigral.

Dallas Mavericks so izgubili zadnje štiri tekme, zato je tokrat štela le zmaga, če se želijo prebiti v končnico.. Nasproti Teksašanom je tokrat stala Indiana, ki je v procesu prenove ekipe, in očitno je tekma s Pacersi prišla ob pravem času. Mavericksi so z zmago 127:104 poskrbeli za žarek upanja za preboj v končnico in izboljšali svoj izkupiček v sezoni na 37 zmag in 39 porazov.

Pri Pacersih so bili odsotni številni ključni igralci, med njimi Tyrese Haliburton, Myles Turner, Buddy Hield in Chris Duarte. Ker so imeli Mavericksi na voljo vse igralce razen Maxija Kleberja, si tokrat poraza proti ekipi, ki je praktično odpisana iz boja za končnico, niso smeli privoščiti.

Sprva so košarkarji Dallasa znova slabše začeli tekmo, saj so v prvi četrtini zaostajali 19:14 za Pacersi. Od takrat naprej so Teksašani prestavili v višjo prestavo in do konca polčasa Indiano premagali z izidom 45:28 in ob odmoru vodil z 59:47.

Do polčasa so kar štirje košarkarji Dallasa dosegli štiri dvomestne številke točk: Kyrie Irving (14), Luka Dončić (12), Jaden Hardy (12) in Tim Hardaway mlajši (10).

Dončić je bil s 25 točkami, sedmimi skoki in šestimi asistencami v samo 28 minutah prvo ime srečanja. Hardy je bil z 20 točkami drugi najboljši strelec Dallasa.

Vrhunci tekme med Dallasom in Indiano:

Irving je dosegel le 16 točk, vendar ko je bil na parketu 31-letni organizator igre, je Dallas tekmo dobival za kar 26 točk, kar je bil najboljši plus/minus med vsemi igralci.

Dallas je tudi v drugem polčasu nadzoroval srečanje, tako da Dončiću v zadnji četrtini sploh ni bilo treba igrati.

Mavericksi, ki kljub zmagi ostajajo zunaj mest za končnico, se bodo v noči na četrtek pomerili s Philadelphia 76ers, ki je ponoči klonila proti Denverju. Nuggetsi so na krilih Nikole Jokića, ki je vknjižil nov trojni dvojček – 25 točk, 17 skokov, 12 asistenc – prišli še do 51 zmage v sezoni. Vlatko Čančar ni dobil priložnost za igro.

Tekma številka 1000 za Dragića

V Detroitu smo spremljali dvoboj najboljše in najslabše ekipe lige. Končni izid je bil predvidljiv, saj so Bucksi premagali Detroit s 126:117, čeprav sta pri Milwaukeeju manjkala Giannis Antetokounmpo in Jrue Holiday. Khris Middleton je s 34 točkami, osmimi skoki in petimi asistencami zapolnil praznino.

Brook Lopez (24 točk, 14 skokov), Jevon Carter in Bobby Portis mlajši (21 točk, 14 skokov) so bili preostali ključni igralci ob zmagi Milwaukeeja. Goran Dragić je nazadnje igral 13. februarja, takrat še v dresu Chicaga. Ob debiju za Buckse je v 9 minutah zbral tri asistence.

“Dolgo sem čakal na ta trenutek in končno je prišel,” je po prvih minutah v dresu Bucksov povedal Dragić.