Kljub učinkovitemu Dončiću najboljša ekipa zahoda premočna za Dallas

Košarka 15. Dec 20236:33 0 komentarjev
Luka Dončić

Dallas je moral ponoči na domačem parketu priznati premoč prvi ekipi zahodne konference Minnesoti. Volkovi so slavili s 119:101, Luka Dončić je ob porazu vpisal 39 točk, 6 skokov in 13 asistenc.

Dallas je tekmo v Teksasu veliko bolje začel, že v prvi četrtini si je priigral 15 točk prednosti. V vodstvu so Luka Dončić in soigralci bili vse do konca druge četrtine, tudi na začetku tretje so bili v prednosti. Nato pa je sledil niz Minnesote, ki je pobegnila, v zadnjih 12 minutah igre pa Dallasu ni dovolila, da bi se približal. Tekma se je končala s 119:101.

Dončić je dosegel 39 točk ob 56-odstotnem metu iz igre, dodal je še 13 asistenc in 6 skokov. V oči sicer bode 8 izgubljenih žog.

Pri Dallasu so bili dvomestni še Dereck Lively s 15 točkami, eno manj je dosegel Dante Exum, 10 pa s klopi Tim Hardaway Jr.

Prvi strelec Minnesote je bil Naz Reid (27 točk), Karl-Anthony Towns je dodal 21 točk. Anthony Edwards, prvi zvezdnik Minnesote ni imel svojega večera, ob metu 3/19 je dosegel 9 točk. Volkovi so se vseeno veselili zmage.