Kriza vseh kriz: Od velikega Wembanyame slabši le še eden (VIDEO)

Košarka 1. Dec 20237:17 0 komentarjev

Petkratni zmagovalec lige NBA San Antonio Spurs je zabeležil že 13 zaporedni poraz in ostaja pri ušivih treh zmagah v sezoni, ob tem pa ima 15 porazov. Slabši od njega je le še Detroit Pistons, ki ima še zmago manj. Ostroge so si s prvim izborom in prihodom francoskega fenomena Victorja Wembanyame obetali renesanso, trenutno pa so v krizi, ki jo navijači San Antonia ne pomnijo že skoraj 30 let.

V noči na petek so košarkarji San Antonia gostili Atlanto Hawks. Roko na srce niso bili daleč od uspeha, vseeno pa je bilo na koncu premalo za četrto zmago v sezoni. Najbolj zaslužen za slavje v gosteh je bil Trae Young, ki je San Antonio razstrelil s 45 točkami in 14 asistencami.

S 24 točkami mu je pomagala tudi Dejounte Murray, medtem ko je bil pri četi Gregga Popovicha presenetljivo najboljši Poljak Jeremy Sochan s 33 točkami in osmimi skoki, 19-letni in 224 cm visoki francoski čudežni deček Victor Wembanyama, ki se je tudi rahlo poškodoval, pa se je ob metu iz igre 9/16 ustavil pri 21 točkah.

Vrhunci tekme:

San Antonio je tako slabo vstopil v sezono leta 1996. Sledila je odpustitev trenerja Boba Hilla, zamenjal pa ga je ravno trener balkanskih korenin, ki na klopi Teksašanov še danes.

Nova zmaga Minnesote, poraza Lakers in Bucks

Minnesota, ki ima ob Boston Celtics najboljše razmerje zmag in porazov v ligi (14-4), je do novega uspeha prišla tudi po zaslugi 32 točk in 11 skokov Karl-Anthonyja Townsa. Pri zmagovalcih je sicer manjkal prvi strelec Anthony Edwards. Oklahoma je izkoristila tudi dejstvo, da so Jezerniki igrali tretjo tekmo v štirih dneh. V prvi četrtini so še držali korak z domačimi mladci, ti pa so nato drugo četrtino dobili z 42:23 ter niso več izpustili vodstva iz rok.

“V prvi četrtini smo igrali zelo dobro, potem pa se je začela poznati utrujenost zaradi zadnjih tekem ter tudi zaradi poškodb soigralcev, posebej proti mladi ekipi, kot jo ima Oklahoma City,” je dejal zvezdnik Los Angelesa LeBron James.

Lebron James
Lebron James Foto: Profimedia

Ta je zbral 21 točk in 12 skokov za poražence, pri katerih je bil najboljši Anthony Davis z 31 točkami in 14 skoki. Pri domačih, pri katerih je sedem igralcev doseglo dvomestno število točk, je Shai Gilgeous-Alexander vpisal 33 točk, novinec Chet Holmgren pa 18.

V Chicagu je domača ekipa kljub odsotnosti Zacha LaVina in DeMarja DeRozana po podaljšku slavila proti favoritom iz Milwaukeeja. Nikola Vučević je bil z 29 točkami in 10 skoki prvo ime bikov, ki so podaljšek izsilili s trojko Alexa Carusa ob zvoku sirene. Zvezdnik gostov Giannis Antetokounmpo je v prvem polčasu dosegel le štiri točke, na koncu pa tekmo končal s 26 točkami in 14 skoki.