LeBron James do neslavnega jubileja (VIDEO)

Košarka 11. Nov 20239:05 0 komentarjev

Ameriški košarkarski superzvezdnik LeBron James je v svoji izjemni karieri postavil številne rekorde, med drugim je dosegel največ točk v zgodovini, v noči na soboto pa je postal prvi košarkar lige NBA, ki je prebil mejo 5000 izgubljenih žog.

LeBron James je sicer z 32 točkami Los Angeles Lakers vodil do zmage po preobratu s 122:119 nad Phoenix Suns. Po udarcu v spodnji del leve noge je 38-letni veteran prikazal še eno predstavo, ki ni bila v skladu z njegovo starostjo, in je jezernikom pomagal prekiniti niz treh porazov. Dodal je še 11 skokov in šest podaj.

Za sonca je Kevin Durant dosegel 38 točk, Phoenix pa je pred tem vodil za 14 točk, ob polčasu pa je bilo 63:55. A Los Angeles je z delnim izidom 14:0 in polaganjem Austina Reavesa v zadnji četrtini povedel prvič po prvi četrtini, do konca pa so prednost tudi zadržali.

James je na 1430. tekmi v karieri izgubil tudi štiri žoge, s čimer je postal prvi košarkar v ligi NBA, ki je izgubil več kot 5000 ali več žog. Več kot 4000 tisoč žog je izgubilo še sedem NBA legend. Med njimi je tudi trener Dallasa Jason Kidd, tudi John Stockton, Kobe Bryant, Karl Moses in Karl Malone, med aktvinimi igralci pa je 4469 žog izgubil tudi Russell Westbrook.