Dober, boljši, Luka Dončić! Lekcija za zvezdnike iz Los Angelesa (VIDEO)

Košarka 11. Nov 20236:29 0 komentarjev
Luka Dončić
Luka Dončić Foto: Profimedia

Dallas Mavericks so se po nenadejanem porazu s Torontom vrnili v velikem slogu in na domačem terenu razbili zvezdniški Los Angeles Clippers s kar 144:126. Luka Dončić je v dobre pol ure igre dosegel kar 44 točk!

Dallas je na najlepši možen način odgovoril na malce slabšo predstavo proti Torontu in domačim navijačem pripravil košarkarsko poslastico. Začelo se ni najbolje, gostje iz Los Angelesa so v prvi četrtini prevladovali, imeli tudi 12 točk prednosti (19:31), a jo zapravili že do konca prvih 12 minut.

Dallas je zaostajal le tri točke, ko je v drugi četrtini sledila eksplozija. Z delnim izidom kar 35:4 je Dallas že ob polčasu vodil za 26 točk (77:51) ter odločil tekmo.  Luka Dončić in Kyrie Irving sta od 77 točk v prvem polčas Dallasa skupaj zabeležila kar 47 točk, nato pa sta svojo statistiko oplemenitila še v drugem polčasu.

Najlepše akcije Luke Dončića proti Clippersom:

Popolna predstava Dončića

Kapetan slovenske reprezentance je na koncu igral le slabih 32 minut, a ob skoraj popolnem metu iz igre 17/21 na koncu dosegel 44 točk. Imel je 81-odstotni met iz igre, kar je njegov najboljši izkoristek metov v svoji NBA karieri. Že 10. mu je več kot 40 točk uspelo doseči ravno proti Clippersom, ki ostajajo njegova najljubša stranka.

Za tri točke je metal 6/9, zadel pa je tudi vse štiri proste mete. K svoji popolni predstavi je dodal še šest skokov in asistenc ter ukradel eno žogo. Izgubil je tudi le eno.

“Vedno pravim, da ne igrava samo midva,” je Dončić po tekmi dejal o sebi in Irvingu: “Vsi prispevajo. Ne gre samo za naju, vsi nama pomagajo. Ko igramo dobro, k temu pripomorejo tudi vsi ostali. Vsaka tekma je pomembna. Še posebej v ‘medsezonskem’ turnirju moraš zmagati vsako možno tekmo in to tudi poskušamo.”

Pred njim le še Jordan in Lebron

Luka Dončić je še 31. v NBA dosegel 40 ali več točk. Boljši dosežek v tem starostnem obdobju imata le dva – Michaelu Jordanu je to uspelo 52. in LeBronu James 36. Če bo Dončić nadaljeval v tem ritmu, bi lahko presegel tudi Jamesa.

Pri gostih je nekaj od sebe dal le Leonard

Pri teličkih je bil izjemen tudi Kyrie Irving s 27 točkami, Tim Hardaway mlajši pa se je ustavil pri 17. Omenimo še Derricka Jonesa, ki je dosegel 11 točk in 10 skokov, pri gostih pa je bil edini, ki je presegel mejo 20 točk, Kawhi Leonard (27). Preostala velika zvezdnika Clippersov Russell Westbrook in James Harden sta dosegla po 14 točk!

Akcija ponovno v noči na ponedeljek

Dallas je na deveti tekmi sezone prišel že do sedme zmage in prve tudi na turnirju NBA, ki poteka v sklopu običajne sezone. Telički imajo zdaj zmago in poraz, slednjega jim je pred tednom primazala najboljša ekipa lige, Denver, aktualni NBA prvak. Naslednja tekma Dallasa bo v noči na ponedeljek, ko bo gostoval pri Pelikanih iz New Orleansa.