Zvezdnik po poškodbi najbolje do zdaj

Košarka 19. Jan 20226:58 > 8:27 1 komentar
Klay Thompson je bil z 21 točkami prvi strelec bojevnikov. Foto: AP Photo/Jed Jacobsohn

Golden State Warriors so po slabem nizu, zabeležili so le dve zmagi na zadnjih sedmih tekmah, parket končno zapustiti nasmejani. Prvi mož ekipe pa ni bil Steph Curry, pač pa Klay Thompson, ki se je 10. januarja vrnil po 941 dneh. Imel je hude težave s poškodbami.

Gostje iz Detroita so povedli samo z 2:0, nato pa so domači s pol moči prevzeli vajeti v svoje roke in začeli višati prednost, v tretji četrtini je bila ta že kar 73:39, nato pa je trener bojevnikov Steve Kerr, ki še vedno pogreša Draymonda Greena, ponudil priložnost še rezervistom, ki so zanesljivo prikrmarili do konca.

Golden State je na koncu zmagal s 102:86, prvi strelec ekipe pa je bil Klay Thompson, ki je z 21 točkami dosegel tudi osebni rekord po hudih poškodbah, s katerimi se je pred januarskim povratkom ukvarjal kar 941 dni.

Thompson je 17 točk dosegel že v prvem polčasu:

Po eni tekmi pavze je ponovno zaigral tudi Steph Curry, ustavil se je pri 18 točkah in osmih asistencah, pri gostih pa je bil z 19 točkami najboljši strelec Rodney McGruder.

Volkovi do zmage v New Yorku

Na drugi tekmi večera pa so Minnesota Timberwolves s 112:110 v gosteh ugnali New York Knicks. V tesnem zadnjem delu so imeli gostitelji večji del prednost, 29 sekund pred koncem pa je Karl Anthony Towns zadel za vodstvo Minnesote s 110:109 in nato dosegel še koš iz prostega meta. Na obeh straneh so se igralcem nato v zadnjih sekundah zatresle roke in vsaka od ekip je dosegla le še po točko s prostega meta.

Ekipi s slovenskima igralcema tekme čakajo v noči na četrtek. Dallas Luke Dončića bo gostil Toronto, Denver pa Los Angeles Clippers. Vlatko Čančar je poškodovan.