Prebujeni Dallas do zmage, Dončić blestel v velikem jabolku

Košarka 3. Dec 202218:22 > 20:49 0 komentarjev
Foto. AP Photo/Bebeto Matthews via Guliver

Košarkarji Dallasa so slavili na gostovanju v New Yorku. Po slabšem začetku so se Mavericksi prebudili in povsem nadigrali Knickse v drugem polčasu. Luka Dončić je v zgolj 29 minutah dosegel 30 točk, 8 skokov in 7 asistenc.

V prvih 12 minutah srečanja boljšo predstavo prikazali domači košarkarji in jo tudi dobili z 12 točkami razlike. Nekako pričakovano je tudi skok na strani New Yorka, Dončić pa je v prvi četrtini dosegel sedem točk in dodal še dva skoka ter eno asistenco.

Na drugi strani je bil pri kratkohlačnikih najbolj razpoložen Julius Randle, ki je dosegel kar 14 točk. Je pa v garderobo že po nekaj minutah igre predčasno odšel Jalen Brunson, ki pa se je kasneje vrnil v igro.

V drugi četrtini so košarkarji Dallasa prikazali precej boljšo igro, pa čeprav se je ekipa iz Teksasa zanašala predvsem na met za tri točke. Dončić v prvem polčasu ni imel odlične strelske predstave. Vpisal je 11 točk (3/11 iz igre, 1/5 za tri) in po tri skoke in asistence. Poleg slovenskega zvezdnika sta dvomestno število točk dosegla še Spencer Dinwiddie (12 točk) in Tim Hardaway Jr. (11 točk).

Nekdanji igralec Dallasa Jalen Brunson se v prvih 24 minutah ni razigral. Dosegel je le osem točk, je pa zato toliko bolj učinkovit Randle, ki je bil ob polčasu pri 21 točkah.

Vrhunski drugi polčas Dallasa

V tretji četrtini pa smo videli verjetno eno najboljših predstav Dallasa v eni četrtini v letošnji sezoni. Mavericksi so jo dobili z izidom 41:15, Dončić je dosegel kar 19 točk, Dallas pa je pobegnil New Yorku.

Dončić pokazal nogometne veščine:

Kjer so Teksašani končali v tretji četrtini, so v četrti nadaljevali in igra Dallasa je povsem stekla, pri domačinih pa je prišlo do popolnega razpada sistema.

Ob tako visoki prednosti, kot so jo imeli košarkarji Dallasa, ni presenetljivo, da je trener Jason Kidd namenil nekaj predčasnega počitka Dončiću, ki je v vsega 29 minutah na parketu dosegel 30 točk, 8 skokov in 7 asistenc.

Tekma je bila odločena že nekaj minut pred koncem, na parket pa so prišli predvsem rezervisti. Dallas je na koncu slavil s 121:100. Omeniti velja še odlično predstavo Tima Hardawaya, ki je prispeval 28 točk, od tega je zadel kar osem metov za tri točke.

Tri tekme, trije obračuni z vodilnimi

Dallas v prihodnjih sedmih dneh čakajo tri zahtevne tekme. Najprej v noči na sredo proti vodilnemu moštvu zahoda, Phoenix Suns, nato v gosteh s tretjo ekipo zahoda Denver Nuggets z Vlatkom Čančarjem ter nato še z drugo na vzhodu Milwaukee Bucks.

Prav Milwaukee je ponoči dosegel novo zmago. Na gostovanju v Charlottu v Severni Karolini je ekipa iz Wisconsina slavila s 105:96. Točke je doseglo kar 10 košarkarjev gostujočega moštva, najbolj učinkovit je bil z 20 koši Bobby Portis. Prvi zvezdnik ekipe Thanasis Antetokounmpo je bil na parketu zaradi težav z levim kolenom le slabih 18 minut in dosegel samo dve točki. Še večer prej je blestel na tekmi z Los Angeles Lakers s 40 koši.

Na ostalih tekmah velja izpostaviti Anferneeja Simmonsa, ki je k zmagi Portlanda nad Utahom s 116:11 prispeval 45 točk, Jerami Grant jih je dodal 33. Na drugi strani jih je Jordan Clarkson dosegel 24.