Kelti potrdili naziv najboljše ekipe v ligi NBA (VIDEO)

Košarka 25. Feb 20247:14 0 komentarjev

Košarkarji Boston Celtics so v noči s sobote na nedeljo premagali New York Knicks s 116:102 in tako podaljšali zmagoviti niz na osem tekem. Z izkupičkom 45-12 je Boston vodilna ekipa v severnoameriški ligi NBA.

Boston je znova pokazal izjemno kolektivno igro, saj je kar šest igralcev doseglo dvomestno število točk. Prvi strelec je bil Jaylen Brown s 30 točkami, Kristaps Porzingis jih je dodal 22, Jayson Tatum pa 19.

“Naša ekipa ima veliko odličnih igralcev,” je dejal Tatum. “Veliko se pogovarjamo o tem, da se vsem omogoči prostor in da sledimo ritmu igre. Razumemo, kaj je glavni cilj, kaj želimo doseči, zato vsak večer delimo ljubezen in igramo pravo igro.”

Za New York je bil najboljši strelec Jalen Brunson s 34 točkami in devetimi podajami.

Odločitev o zmagovalcu je padla v zadnji četrtini, ko je Boston kar pet minut držal tekmece brez koša, njegova prednost pa je narasla na 20 točk.

V vzhodni konferenci ima Boston kar devet zmag več kot drugouvrščeni Cleveland (36), New York je četrti s 34 zmagami.

Volkovi vodilni na zahodu

V zahodni konferenci so na vrhu lestvice znova Minnesota Timberwolves, ki so s 101:86 premagali Brooklyn Nets. Minnesota je zdaj pri 40 zmagah in 17 porazih.

Največji delež k novi zmagi sta prispevala Anthony Edwards z 29 točkami in Karl-Anthony Towns z 28.

Na edini preostali tekmi večera so Orlando Magic premagali Detroit Pistons s 112:109. Tekmo je v zadnji sekundi odločil Paolo Banchero s košem in dodatnim prostim metom.

Luka Dončić bo z Dallas Mavericks naslednjo tekmo odigral danes ob 21. uri po slovenskem času. Dallas, ki je trenutno šesti v zahodni konferenci (33-23), bo gostoval v Indiani.