Trojni dvojček Luke Dončića premalo, v oči bodejo izgubljene žoge

Košarka 3. Mar 202420:10 > 21:37 3 komentarji
Luka Dončić

Luka Dončić je na tekmi proti Philadelphia 76ers znova dosegel trojni dvojček, toda to je bilo premalo, da bi Dallas prišel do zmage. Gostje so slavili s 120:116. Hkrati je bilo pri Mavericksih preveč izgubljenih žog.

Dallas Mavericks so se po gostovanju na vzhodni obale ZDA, kjer so zmagali le enkrat in trikrat izgubili, vrnili v domačo dvorano, kjer so se pomerili Philadelphii 76ers. Mavericks so prikazali bledo predstavo in srečanje izgubili s 116:120. To je bil četrti poraz na zadnjih petih tekmah.

Mavsi so bili na uvodu izjemno vroči in povedli z delnim izidom 11:0. Toda začetni nalet ni trajal dolgo. Dallas je takoj zatem dovolil serijo 14:2 in se prvič znašel v zaostanku.

V uvodnem obdobju je Tyrese Maxey dosegel 17 točk in nadaljeval tehtnica se je prevesila v korist Sixersov. Philadelphia je do konca prve četrtine povišala svojo prednost na 32:22.

Luka Dončić se je v nadaljevanju ogrel, vendar Dallas tega ni uspel nadgraditi do vodstva.

Ob polčasu so Sixersi vodili s 56:51. Dallas je izgubil kar 11 žog, Philadelphia pa le eno.

V nadaljevanju so gostujoči košarkarji še naprej ohranjali lepo prednost, in ko so imeli dobrih osem minut pred koncem že 18 točk prednosti, se je zdelo, da je tekma odločena.

Trojka Dončića s “parkirišča”:

Toda Dallas je vendarle našel zagon in se v samem zaključku približal na vsega tri točke zaostanka, vendar na žalost domačih navijačev je zmanjkalo časa za preobrat.

V zahodni konferenci še naprej poteka napet boj za mesta, ki vodijo v končnico. Teksašani kljub porazu ostajajo na osmem mestu.

Mavericksi se bodo v noči na torek pomerili z ekipo Indiana Pacers in tako nadaljevali niz treh domačih tekem.

Boston ponižal Golden State

Košarkarji Boston Celtics so ugnali nekdanje prvake Golden State Warriors kar s 140:88. Najboljša ekipa lige NBA je nadigrala moštvo okoli superzvezdnika Stephena Curryja za 52 točk in dosegla enajsto zaporedno zmago.

Najboljši igralci Curry, Klay Thompson in Draymond Green po velikem zaostanku ob polčasu (38:82) v drugem delu niso več stopili na parket.

To je bil tretji najhujši poraz, ki ga je Boston prizadejal v ligi NBA vse od leta 1946.

Jaylen Brown je dosegel 25 od svojih 29 točk v rekordnem prvem polčasu, medtem ko je Jayson Tatum proslavil svoj 26. rojstni dan in v prvem polčasu dodal 22 od svojih 27 točk za Boston. Najboljši domači igralci so v drugem polčasu le malo videli igrišče. Kelti so obenem postali prvi klub v zgodovini lige NBA, ki je dobil tri tekme v isti sezoni za 50 ali več točk. Novembra so na domačnem parketu premagali Indiano s 155:104, prejšnji mesec pa Brooklyn s 136:86.

Klubski rekord Jusufa Nurkića

Minnesota Timberwolves (42-19) so izgubili prvo mesto v zahodni konferenci, potem ko so doma za točko (88:89) izgubili proti Los Angeles Clippers. Na vrh zahoda je napredovala Oklahoma City (42-18), ki je premagala Phoenix s 118:110.

Kawhi Leonard je bil najboljši pri Clippers, ki so se z zmago utrdili na četrtem mestu zahoda, z 32 točkami, Anthony Edwards pa pri Minnesoti s 27.

Shai Gilgeous-Alexander je dosegel 35 točk in popeljal Oklahoma City do zmage. Pri Pheonixu je bil prvi strelec Bradley Beal z 31 točkami, Jusuf Nurkić pa je podrl klubski rekord in zbral kar 31 skokov.