Dončić s soigralci povozil eno najboljših ekip lige

Košarka 10. Feb 202423:25 > 23:26 0 komentarjev

Košarkarji Dallas Mavericks so visoko premagali ekipo Oklahoma City Thunder (146:111). Luka Dončić je dosegel 32 točk, 8 skokov in 9 asistenc.

Dallas Mavericks so podaljšali niz zmag na štiri tekme. Tokrat so Teksašani s 146:111 premagali Oklahoma City Thunder.

Začetek je bil za Maverickse zelo dober, saj so povedli z 12:2, Luka Dončić pa je že v prvi četrtini dosegel 18 točk.

Potem ko sta pred koncem četrtkovega prestopnega roka v Dallas prispela P.J. Washington in Daniel Gafford, sta oba novinca debitirala v ekipi s klopi. Oba sta v igro vstopila 5:23 minute pred koncem prve četrtine. Gafford je takoj poskrbel za iskrico, saj je v prvi četrtini dosegel 8 točk, s katerimi je dopolnjeval igro Dončića.

Teksašani so ob koncu prve četrtine vodili s 47:30 in tako dosegli največ točk v prvi četrtini v zgodovini franšize.

V drugi četrtini so se košarkarji Oklahome nekoliko približali, toda Dallas se je uspel upreti temu pritisku, pred polčasom je ponovno dosegel dvomestno prednost in na glavni odmor odšel z rezultatom 71:62.

V tretji četrtini sta Gafford in Washington prispevala svoje delež. Dallas je 3:39 minute pred koncem tretje četrtine povedel s 100:83.

Tekma je bila v zadnji četrtini praktično odločena, Dončić in ostali zvezdniki so presedeli zadnjo četrtino, Dallas pa je na koncu slavil s 146:111.

Mavericksi se bodo v noči na torek pomerili z Gaffordovo nekdanjo ekipo, Washington Wizards.