Luka Dončić po katastrofalni tretji četrtini na pragu izpada

Košarka 11. Maj 20226:29 > 7:29 0 komentarjev

Košarkarji Dallasa so po dveh domačih zmagah in izenačenju serije na 2:2 v gosteh ponovno ostalih praznih rok. Phoenix Suns so po izjemni tretji četrtini, ki so dobili za kar 19 točk (33:14), na koncu razbili Luko Dončića in druščino s 110:80 ter prišli do prve zaključne žoge za napredovanje v tretji krog končnice lige NBA.

Dallas je v Arizono pripotoval samozavesten na krilih dveh zaporednih domačih zmag, a v Arizoni kljub dobremu začetku niso imeli nobenih možnosti in koncu izgubili s 30 točkami razlike (110:80). Gostje so v prvi četrtini vodili za osem (24:16), tudi v drugi s 38:30, nato pa se je začelo vse nagibati na stran domače zasedbe, ki je bila boljša v vseh elementih košarkarske igre.

Pokopala jih je tretja četrtina

Phoenix je na polčas odšel s prednostjo treh točk (49:46), na začetku drugega polčasa pa je naredil delni izid 17:0 ter odločil srečanje. Prednost je v zadnji četrtini le še narasla in na koncu je Phoenix gladko prišel do prednosti s 3:2  v zmagah. Za napredovanje v naslednji krog končnice zdaj potrebuje le še eno zmago.

Najboljši pri Dallasu je bil z 28 točkami (met iz igre: 11/20, za tri: 3/7) spet Luka Dončić. Dodal je še 11 skokov, dve asistenci tri ukradene žoge. Tudi izgubil je štiri. Edini, ki je pri Dallasu še presegel mejo 20 točk, je bil Jalen Brunson (21), medtem ko je pri gostih ponovno blestel Devin Booker z 28 točkami, Deandre Ayton je ji je dodal 20 in deset skokov, odlični Mikal Bridges pa dosegel 14 točk, sedem skokov in kar štiri ukradene žoge.

Vse točke Luke Dončića:

Šesta tekma serije bo na sporedu v petek v Dallasu. Košarkarji iz Teksasa jo morajo dobiti, če ne želijo na počitnice.

Miami razbil Philadelphio

Prednost s 3:2 so si na vzhodu priigrali tudi košarkarji Miami Heat, ki so peto tekmo konferenčnega polfinala proti Philadelphia 76ers dobili s 120:85, potem ko so prejšnji dve tekmi izgubili. Prvi strelec vročice je bil Jimmy Butler s 23 točkami.