Luka Dončić se je vrnil, Dallasu takoj “zacvetele rožice”

Košarka 24. Nov 20217:27 > 8:17 1 komentar
John McCoy - AP via Guliverimage

Slovenski zvezdnik Luka Dončić se je za drugo tekmo proti LA Clippers vrnil v ekipo Dallasa in takoj navdušil. Pri zmagi Mavericks v mestu angelov (112:104) je za svojo ekipo skupaj s Kristapsom Porzingisom prispeval največ točk.

Luka je samo v tretji četrtini dosegel 15 točk ter na tak način Dallas držal v igri za zmago. Ta del srečanja so Mavericks dobili za deset (38:28).

V zadnji četrtini je s Kristapsom Porzingisom teličkom Luka pomagal do vodstva, potem ko so domači večji del srečanja vodili, največ tudi za 11, na polčasu je bil Los Angeles denimo v prednosti +6.

Dallasu se je v zadnji četrtini povsem odprlo pri metu za 3 točke, od zadnjih 20 trojk so jih v koš pospravili kar 11, a niti to ni bilo dovolj za zmago, saj Maxi Kleber 6 sekund do konca na črti za proste mete enkrat ni bil natančen, Clippers pa so v zadnjih stotinkah prek Paula Georgea s trojko izsilili podaljšek.

Sodniki so po pregledovanju posnetka ugotovili, da je George žogo proti obroču vrgel, ko je bilo na semaforju ravno še dovolj časa (0.1 sekunde).

“Porzi” nezgrešljiv

V minutah, ko so telički trpeli nadure je najprej Porzingis zadel, ko se je pod košem prebil do žoge, nato je po zapravljenem napadu domačih za tri dobro meril še Kleber in prednost je narasla na +5.

Clippers so v prazno pognali še en napad, Dallas pa je z zabijanjem Porzingisa pobegnil že na sedem točk naskoka in si 2 minuti in pol pred koncem ustvaril lep kapital.

Številke Dončića proti Clippers.

Los Angelesu žoga v tem delu tekme nikakor ni šla skozi obroč in ko je dobro minuto pred koncem Luka zgrešil “fadeaway” met, skok pa je pobral “Porzi” in dodal novi dve točki, je bilo vse skupaj odločeno.

Luka je imel ob zadnjem zvoku sirene v svojem rezimeju 26 točk, 9 skokov in še 9 asistenc. Latvijec Porzingis ga je lepo dopolnil s 30 točkami, prvi strelec srečanja pa je bil član Clippers, Reggie Jackson z 31 točkami.

Najboljši trenutki Luke Dončića proti Clippers:

Drobtinice za “Čaneta”

Po eni tekmi v razvojni ligi z Grand Rapids Gold se je Vlatko Čančar vrnil v moštvo Denverja in ob porazu v Portlandu vpisal le eno točko v treh minutah, ki jih je preživel na parketu.

Pri zmagovalcih je z 32 točkami zablestel letos izjemni C. J. McCollum, medtem ko je bil najboljši strelec Denverja Jeff Green (24 točk). Pri gostih je zaradi poškodbe zapestja manjkal prvi zvezdnik, Nikola Jokić.

Denver naslednja tekma čaka v noči na soboto, ko bodo Kolorado obiskali aktualni prvaki, Milwaukee Bucks.