Vlatko Čančar je le zaigral, a ne v Denverju

Košarka 22. Nov 20218:35 > 10:29 3 komentarji
Vlatko Čančar

Potem ko je bil v uvodnem delu sezone prikovan na klop za rezervne igralce moštva Denver Nuggets, slovenski reprezentant Vlatko Čančar kariero začasno nadaljuje v razvojni ekipi Grand Rapids Gold.

Poškodba kolka se je glasila uradna priponka, ki je Vlatko Čančarju preprečevala igranje v njegovi tretji sezoni v ligi NBA. Njegov Denver je odigral že 17 tekem (9 zmag), toda 24-letni Koprčan po sanjskem poletju s slovensko reprezentanco ni dobil priložnosti za igro.

Ob koncu preteklega tedna je Denver enega od treh Slovencev v ligi NBA poslal na kaljenje v razvojno ligo (NBA G liga). Čančarjevo novo moštvo je Grand Rapids Gold, ki domuje v Michiganu.

Čančar je že odigral tudi prvo tekmo. Z začasnimi soigralci je z rezultatom 111:93 premagal Windy City Bulls, sam pa je prispeval dvojnega dvojčka. Na parketu je prebil 23 minut in dosegel 18 točk (met za 3 točke 0:4, met za 2 točki 7:11, prosti meti 2:2), ob tem je dodal še 11 skokov in štiri asistence.

Zanimivo je, da si v nasprotni ekipi, za katero stoji Chicago Bulls, pot proti ligi NBA skuša utreti tudi nekdanji član ljubljanske Olimpije Marko Simonović. Tokrat je dosegel 17 točk in 8 skokov.

Za Čančarjem sta sicer dve sezoni v ligi NBA. V prvi je priložnosti dobil na 14, v drugi pa na 41 tekmah. V povprečju je igral 5,9 minute in dosegal 1,9 točke, 1,1 skoka in 0,3 asistence. Vmes ga je Denver že takrat poslal v razvojno ligo. Zdaj se zgodba ponavlja.