Luka Dončić vnovič čaral, Dallas zmagal še tretjič zapored

Košarka 5. Nov 20224:57 0 komentarjev

Luka Dončić je z novo izjemno predstavo poskrbel, da so Dallas Mavericks zmagali še tretjič zapored. Tokrat je ekipa iz Teksasa ugnala Toronto (111:110), slovenski superzvezdnik pa je znova presegel mejo 30 točk, tokrat je dosegel 35 točk, osem skokov in dodal še šest asistenc. Na delu je bil tudi Goran Dragić, njegov Chicago pa tokrat ni našel poti do zmage proti Bostonu.

Tako Dallas Mavericks kot Toronto Raptors so v noči na soboto v American Airlines Center prišli na tekmo, na kateri so želeli doseči tretjo zaporedno zmago. Po borbi, v kateri je Dallas skoraj zapravil prednost 19 točk, so Mavericksi na koncu vendarle premagali Raptorse s 111:110. Dallas je v sezoni zmagal še petič, ob tem pa ima tri poraze, za Toronto pa je bil to četrti poraz (5-4)

Luka Dončić je bil znova izjemen, saj je dosegel 35 točk, osem skokov in šest asistenc. Iz igre je metal 10/15, od tega 12/14 iz črte prostih metov. Ob koncu tretje četrtine je Dončić navdušil domače občinstvo s preigravanjem, nato pa z značilnim metom fadeaway prek Preciousa Achiuwo zadel koš.

To je bila Dončićeva osma zaporedna tekma z več kot 30 točkami, kar je za Wiltom Chamberlainom drugi najboljši dosežek na začetku sezone. Danes se je počutil tako dobro, da je celo prikazal tako imenovani hook-shot v slogu legendarnega Kareema Abdula-Jabbarja, ki ga je poleti prvič pokazal na EuroBasketu.

Čeprav je slovenski zvezdnik letos zaenkrat blestel predvsem v napadu, je bila proti Torontu na visokem nivoju tudi njegova obramba. Od začetka do konca je bil aktiven v obrambi, na koncu pa je dosegel tri ukradene žoge in eno blokado.

Spencer Dinwiddie je bil drugi najboljši strelec Dallasa z 21 točkami ob metu iz igre 8/17. Tri sekunde pred koncem je zadel dva prosta meta in Dallasu pomagal do zmage za eno točko. Dinwiddie je poleg dveh ukradenih žog prispeval še sedem asistenc, kar je njegov rekord sezone.

Po vodstvu za 19 točk ob koncu tretje četrtine klop Mavericksov ni mogla preprečiti, da bi se tekma mirno pripeljala do konca. Dallasu že vso sezono ne uspeva obdržati velikega vodstva, vendar se je tokrat uspel izogniti popolnemu zlomu in porazu. Eden od razlogov, zakaj se je tekma odločala v samem zaključku, je veliko število osebnih napak v napadu, ki so bile v četrti četrtini dosojene košarkarjem Dallasa.

Dallas bo naslednjič igral v noči na torek, ko bodo zaključili niz petih tekem na domačem parketu. Takrat se bodo pomerili s Kevinom Durantom in Brooklyn Nets. Nets so ta teden prevladovali v novicah predvsem zaradi potez Kyrieja Irvinga zunaj igrišča. Brooklyn je Irvinga suspendiral za najmanj pet tekem, zato proti Mavericksom ne bo igral.

Dragić tokrat ni imel vidnejše vloge

Jayson Tatum je dosegel 36 točk in 12 skokov, vključno z nekaj poznimi prostimi meti, s katerimi je pomagal Boston Celticsom, da so v v noči na soboto s 123:119 premagali Chicago Bulls. Malcolm Brogdon je dodal 25 točk z 9 od 10 strelov, Jaylen Brown pa je dosegel 16 točk za Celtics.

DeMar DeRozan je dosegel 46 točk, Nikola Vučević je dodal 24 točk in 12 skokov, Zach LaVine pa 16 točk za Bullse, Goran Dragić tokrat ni imel vidnejše vloge in je v statistiko vpisal le pet točk ob porazu njegove ekipe.