Naveza Dončić – Irving v New Orleansu zablestela v polnem sijaju

Košarka 13. Nov 20236:20 > 6:40 0 komentarjev
Dončić Irving

Košarkarji Dallasa so prišli že do svoje osme zmage v sezoni lige NBA. V New Orleansu so ugnali Pelikane s 136:124. Luka Dončić in Kyrie Irving sta skupaj dosegla kar 65 točk.

Luka Dončić je znova odigral odlično partijo. Ustavil se je pri 30 točkah, dodal pa 9 asistenc in 4 skoke. Še bolje pa se je odrezal njegov soigralec. Kyrie Irving je namreč dosegel 35 točk, 7 asistenc in 6 skokov, ob tem pa zadel kar 7 metov za tri točke.

Dallas je brez težav prišel že do svoje osme zmage na deseti tekmi letošnje sezone. Prednost je na eni točki v zadnji četrtini znašala že 29 točk, zato so priložnost lahko dobili tudi tisti, ki v letošnji sezoni ne igrajo veliko. Trener Jason Kidd je je na parket poslal kar 14 različnih košarkarjev.

Po porazu Denverja proti Houstonu s 107_104 pa se je z aktualnimi prvaki izenačil na vrhu zahodne konference pri razmerju zmag in porazov 8-2. Kljub porazu je znova blestel Nikola Jokić s 36 točkami, 21 skoki in 11 asistencami.

Philadelphia je s 137:126 ugnala Indiano. Tekmo kariere je odigral Tyrese Maxey, ki je dosegel kar 50 točk. Aktualni najkoristnejši košarkar lige NBA Joel Embiid jih je dodal 37, na drugi strani pa je Tyrese Haliburton ob 25 točkah prispeval še 17 asistenc.

Košarkarji New Yorka so na zgodnji večerni tekmi s 129:107 ugnali Charlotte. RJ Barrett je dosegel 24 točk, Julius Randle 23, Jalen Brunson jih je dodal 20. Pri Charlottu je bil LaMelo Ball najbolj razpoložen (32 točk, 7 skokov, 6 asistenc), v prvi četrtini pa je odlično igral tudi novinec Brandon Miller. Ta je bil že po slabih desetih minutah pri 11 točkah, nato pa se je poškodoval in končal s tekmo.