Ko dosežeš skoraj 40 točk, a gladko izgubiš (VIDEO)

Košarka 25. Nov 20237:43 0 komentarjev

Denver je v hudi krizi. Odlično je sicer vstopil v sezono, zdaj pa je na zadnjih sedmih tekmah še petič izgubil in spolzel po lestvici. Novega poraza ni mogel preprečiti niti Nikola Jokić, ki je v 42 minutah dosegel 38 točk, 19 skokov in osem asistenc.

Denver Nuggets so na gostovanju pri Houston Rockets zabeležili nov, že peti poraz na zadnjih sedmih tekmah. Rakete so slavile s 105:86 in brez težav izničile učinek ponovno sijajnega Nikole Jokića, ki je na parketu preživel več kot 40 minut, dosegel pa je 38 točk, kar je, če malce pretiravano, skoraj polovica vseh točk gostujočih košarkarjev.

Srbski center je iz igre metal 14/31, iz osmih poskusov je dosegel tudi tri trojke, v svojo statistiko pa je dodal kar 19 skokov in osem asistenc. Zagotovo bi imel še kakšno več, a njegovi soigralci resnično niso bili razpoloženi. Iz igre je Denver metal skromnih 34-odstotno in nov poraz je bil neizbežen.

Pri Raketah je bil s 35 točkami najboljši Jalen Green, odličen pa tudi mladi turški center Alperen Sengun, ki je navdušil z 21 točkami in 15 skoki. Sengun je že trikrat zapored premagal Jokića.