Kopitar z glavno besedo pri lovu na Racmane in novim mejnikom (VIDEO)

Hokej 25. Nov 20237:17 0 komentarjev

Slovenski hokejski as Anže Kopitar je Los Angeles Kings popeljal do četrte zmage zapored. Hrušičan je pri zmagi s 5:2 v slabih 16 minutah dosegel gol in podajo.

Kralji so mrežo račk načeli sredi prve četrtine, ko je Kopitar uspešno podal Kevinu Fiali. Dve minuti zatem je povišal Arthur Kalijev. V uvodu druge tretjine so bili kralji dvakrat hitro natančni po zaslugi Quintona Byfielda in Fiale. Vmes je Radko Gudas dosegel prvi gol za Anaheim, v začetku zadnje tretjine je na 5:1 povišal Kopitar, Alex Killorn pa je postavil končni izid dvoboja.

Pri Los Angelesu so se z dvema podajama izkazali še Trevor Moore, Adrian Kempe in Drew Doughty. Za kralje je to četrta zaporedna zmaga, na gostovanju pa so v uvodu sezone še neporaženi. Slavili so na vseh devetih tekmah in so tako le še eno zmago oddaljeni od rekorda lige Buffalo Sabres iz sezone 2006/07, ki so takrat sezono odprli z desetimi gostujočimi zmagami.

Kopistar izenačil rekord franšize

Kopitar je v novi zmagi kraljev vpisal dve točki, zanj pa je to že 757. podaja v karieri. S to je izenačil rekord franšize v podajah in je zdaj izenačen z Marcelom Dionnom. Za Kopitarja je to 287. tekma v ligi NHL, v kateri je dosegel več kot eno točko.

Vrhunci srečanja:

Prav tako je s tem Kopitar podaljšal niz točk proti Anaheimu na osem zaporednih tekem (4 goli in 10 podaj) in postal prvi igralec v zgodovini lige, ki mu je takšen podvig proti Anaheimu uspel v treh različnih obdobjih. To mu je prvič uspelo med novembrom 2011 in aprilom 2013, nato še med apriloma 2014 in 2016.